Top svatební trendy a dekorace pro rok 2021

Svatební trendy pro letošní rok

 

Loňská první vlna pandemie odložila spoustu svateb a zásnub a díky tomu byla svatební, letní sezóna roku 2020 skutečně chudá a ošizená. Lidé po celém světě museli zrušit, odložit nebo přehodnotit své svatební oslavy, aby byli schopni dodržet omezení s počtem lidí, kteří se mohou shromažďovat na jednom místě a další státní nařízení. Nyní, když se vládní nařízení pomalu uvolňují a celá situace vypadá lépe, přichází jedinečná možnost jak si vynahradit odloženou svatbu a pořádně to oslavit se všemi, na kterým vám záleží. Nastává tedy ideální doba na plánování svatby, výběr květin, dekorací, a všeho na co se zejména nevěsty tolik těšily. Čas, kdy se vaše představy konečně stávají realitou.

 

A to platí ve všech případech. Ať už budete pořádat propracovanou oslavu, která zahrnuje desítky nebo i stovky vašich přátel, známých a nejbližších, nebo jste si raději zvolili variantu poklidnější svatby v kruhu vašich nejbližších. Každou svatbu je potřeba naplánovat. V dnešním článku vám představíme ty nejnovější trendy v oblasti svatebních dekorací a květin, které rozhodně letos na svatebních obřadech a hostinách rozhodně nebudou chybět! Pomocí květin dokážete vytvořit nejen jedinečnou a krásnou atmosféru, ale také příjemné prostředí, ve kterém se budete cítit skvěle a mnohem příjemněji a slavnostněji. Pojďme se tedy společně podívat, jaké trendy nás čekají na svatbách tento rok.

 

Nejlepší svatební dekorace a květinové trendy pro letošní sezónu


V moment, kdy si začínáte zjišťovat a zkoumat jaké květiny a výzdobu chcete na vaši svatbu zakomponovat a začlenit, je hned několik věcí, které byste měli před samotným nákupem zvážit a promyslet, než se ponoříte do výběru květin. Vzhledem k letní sezóně vám navíc vaše barevné preference, svatební téma a místo konání pomohou zúžit výběr na ty nejlepší druhy květin a dekorací, které co nejlépe vystihují vizi pro váš speciální den. Například výběr květin pro elegantní, romantickou, letní svatbu se bude rozhodně lišit od tradiční rustikální, podzimní svatby. Větší místo a prostory pro váš svatební den mohou vyžadovat naopak mnohem více květin, nebo větší a často i odvážnější kousky jako je například květinová stěna, dlouhé stolní aranžmá nebo květinová ohniska na jídelních stolech. Na druhou stranu pokud si přejete intimnější svatbu s menším místem, drobné květinové dekorace, které ale využijete efektivněji vám pomůžou vytvořit elegantnější vzhled, který prostor nepřeplácá a nezaplní ho zbytečnostmi.

 

Svatební dekorace podle sezón


Výběr svatebních květin, které mají sezónu právě v době vaší svatby, jsou skvělou volbou jak zůstat trendy a navíc se držet rozpočtu. Různé květiny jsou přirozeně dostupnější a tím pádem i levnější během jejich pravidelného vegetačního období. Proto se nebusíte bát, že by jich v tu dobu byl nedostatek nebo by jejich cena byla na vrcholu. Navíc je seženete lokálně a nemusíte tak řešit případné posílání a cestování květin, které by se ke všemu tomu navíc mohlo podepsat na jejich životnosti a vzhledu. O dalších poplatcích za dopravu ani nemluvíme. Pracovat tedy s lokálními a navíc sezónními květy se tedy rozhodně vyplatí. A to nejen z finančního, ale také ekologického a praktického hlediska.

 

Nápady pro letní svatby

Výběr ideálních svatebních květin v průběhu letních měsíců je skutečně snadný, protože právě většina vašich oblíbených květin je přirozeně v sezóně. Díky tomu máte o práci míň a nyní se můžete soustředit zejména na výběr té správné barevné kombinace, kterou chcete použít na vaši svatbu. Zářivé růžové a korálové svatební květiny jsou oblíbenou letní svatební volbou, která dokonale odráží zářivé tóny teplého, slunečného dne, nebo smyslných letních západů slunce. Ovšem s jakýmkoliv květinovým uspořádáním se rozhodně neomezujte na jednu nebo dvě barvy. Míchání tmavě růžových odstínů s jemnějšími barvami může dokonale oživit kytici nebo jakékoliv stolní květinové aranžmá.

Velmi oblíbenou volbou se v poslední době stal také ombré efekt, kde postupně v květinovém uspořádání postupně klesají odstíny jednotlivých barev. Díky tomu vytvoříte nenásilný, ale nádherně jemný barevný efekt. Smíchejte navíc různé textury květin, abyste co nejvíce oživili jednotlivé květinové dekorace a vytvořili tak neotřelé kytice plné zajímavých struktur. Kombinujte různé druhy letních květin jako jsou pivoňky, hortenzie, orchideje, levandule nebo zahradní růže. Nemusíte se nutně držet jednoho nebo dvou druhů, naopak mixujte a zkoušejte, jedině tak si vytvoříte dokonalé aranžmá.

 

Podzimní květinové trendy

Podzimní svatební květiny vždy zdůrazňovaly sytě červenou, spálenou pomerančovou, zářivě žlutou nebo tmavě fialovou barvu. Tedy barvy, které odrážejí venkovní prostředí, které se nejen listy, ale i samotnými květy mění na oranžovou oázu. Sedmikrásky, vřesy, pryskyřníky, jiřiny nebo chryzantémy nádherně předvádějí zářivé barvy podzimu, přinášejí zajímavé textury, díky nimž vyniknou vaše květiny o poznání více! Pokud se poohlížíte po přirozenějším, monochromatickém tématu, světlé barvy hortenzií, zahradních růží a makových lusků v kombinaci s rustikální zelení jako je šalvěj nebo různé druhy kapradin mohou být také elegantním vyjádřením podzimu.

 

Květiny na jarní svatby

Jarní svatby jsou také velmi populární díky čerstvosti květin a celkovému návratu zeleného života po dlouhé, chladné zimě. Mezi trendy jarních svatebních květin patří například svěží zeleň jako jsou kapradiny, nevěstin závoj v kombinaci s bílými a krémovými květy. Mezi oblíbené bílé květy patří například růže, kala lilie, astilbe, které nám pomohou vytvořit dokonalý romantický look. Tento neutrální vzhled krásně ladí s jakýmkoliv motivem svatebních barev a má přirozený, svěží vzhled, který je spojen nejen s jarním obdobím. Pokud netoužíte po neutrálním, jednoduchém květinovém vzhledu, máte na výběr spoustu dalších, barevných, jarních květin. Mezi nejoblíbenější jarní svatební květiny patří například zahradní růže, kosatce, hrachor vonný, šeříky, hortenzie nebo pivoňky v jemných odstínech růžové, broskvové, korálové nebo purpurové barvy.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé