Romantické květiny

Sedm romantických květin, které nejsou růže

Růže jsou nejběžnějším způsobem, jak vyjádřit vaši lásku nejbližším a to zejména vašim přítelkyním a drahým polovičkám. Jsou považovány za jednu z nejromantičtějších květin a těžko byste hledali jinou rostlinu, která vaše zamilované emoce a city dokáže vyjádřit lépe. Růže jsou krásné, o tom není pochyb, jenom jste už možná příliš unavení a přesycení věnovat stále jen a jen růže, když na světě existuje spousta dalších krásných a různorodých květin, které jsou taktéž považovány za romantické a velmi spolehlivě dokážou vyjádřit vaše city. V dnešním článku si představíme hned několik různých druhů květin, které jsou vhodné pro romantické příležitosti.

 

Tulipány

V jazyce květin jsou červené tulipány symbolem dokonalé lásky. Pokud tedy toužíte po červených květech mimo růže, symbolizující lásku, červené tulipány jsou skvělou volbou! Stejně jako u růži i u tulipánů každá barva nese jiný význam a sděluje jinou zprávu příjemci. Narozdíl od jiných květů, tulipány vám budou krásně růst dále váze a jejich černý střed připomíná symbolické srdíčko. Jsou také skvělou volbou na oslavu jedenáctého výročí vaší svatby, proto pokud se vám tohle výročí blíží, neváhejte a darujte červené tulipány!

Karafiáty

Karafiáty jsou uznávanou rostlinou již dlouhá léta. Už staří řekové z karafiátů tvořili nádherné květinové girlandy a latinský název rodu Dianthus, v překladu znamená květ Bohů. Již dávno v historii se v některých zemích karafiáty používaly na ochucování piva, vína a jiných nápojů ovšem karafiáty jsou ideální volbou pro mladé milence, kteří potřebují vyjádřit svou vášnivou lásku tomu druhému. Karafiáty stejně jako růže nebo tulipány také naleznete v široké škále barev a proto z nich můžete vytvořit nádherné romantické aranžmá plné lásky. Navíc jsou naprosto skvělou výzdobou do vázy, jelikož vydrží až tři týdny! Což například oproti tulipánům opravdu úctyhodná výdrž!

Orchideje

U orchidejí budete mít vážně široký výběr, jelikož na světě existuje více než 25 tisíc různých forem orchidejí, které se liší tvarem barvou nebo provedením. Některé jsou dokonce tak jedinečné že svým tvarem připomínají včelu, opičí hlavu nebo lidskou siluetu, zatímco další mohou potěšit nejen naše oko ale také náš mlsný jazýček, jelikož produkují například vanilkové lusky. Orchidej má hned několik významů spojených s láskou, je definicí pro vztah plný romantiky, vášně a svádění. Proto pokud se díváte po něčem opravdu neotřelém a exoticky vypadajícím, orchidej je ideální volbou!

Lilie

Jak říct někomu, že mu to dnes sluší a že ho zkrátka máte rádi? Lilie je jako stvořená pro tuto příležitost. Orientální lilie s černými skvrnami, která je celá lemovaná bílou barvou je ideální volbou pro ženy, které obdivujete a nebojíte se jim to dát najevo. Samozřejmě na světě existuje spousta dalších dalších lilií, ze kterých můžete libovolně vybírat. Poměrně známou je kala, která ve skutečnosti není pravá lilie. Její nádherné květy plné něžnosti a čistoty jsou nezaměnitelné a jen ztěží budete hledat podobně krásnou kytku. Lilie navíc naleznete snad v každé barvě mimo modrou a černou.

Slunečnice

Udělejte hezčí den své partnerce a potěšte ji zářivými a veselými slunečnicemi, které bez pochyby rozzáří její den. Tyto zářivé květiny nesou v jazyce květin symbol loajality. Pokud se vám slunečnice zdají příliš velké, nebojte, existují už trpasličí verze, které vypadají naprosto totožně jenom jsou o poznání menší, proto jsou i vhodnější volbou například do smíšených květin. Například v Rusku jsou slunečnice oblíbené natolik, že se zde stala národní květinou, i když jsou tyto květiny původem z USA.

Kopretiny

Kopretiny jsou symbolem čistoty, loajality, lásky a nevinnosti. Pravděpodobně nejznámějším druhem je typická bílá s výrazným žlutým středem, ovšem kopretiny přichází hned v několika barvách a druzích, proto je jen na vás jakou vyberete. Díky svému jednoduchému vzhledu jsou vhodné do jakéhokoliv interiéru a tuto nádhernou kytici by za svůj život měla získat každá žena. Proto pokud jste ještě nikdy nevěnoval vaší milované kopretinu, právě teď je ta správná chvíle tak učinit!

Kosatec

Kosatce jsou tradiční letní květy, plné barev. Vysílají jasnou zprávu o naději, lásce a moudrosti. O třech pilířích, které by v žádném vztahu rozhodně neměly chybět! Navíc se věří, že kořen kosatce má kouzelné schopnosti, přilákat nové milence a milenky. Proto pokud se právě nacházíte na počátku potencionálního nového vztahu, zkuste netradiční kosatec, třeba vám přinese štěstí do nového vztahu! 

 

Doufáme že vám dnešní článek dal nové obzory do květinového světa, které využijete při další romantické příležitosti a překvapíte vaší drahou polovičku něčím jiným, než růží. Květinový svět nám přináší plno možností, proto neváhejme a využijme jich naplno.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

ZILI

ZILI

VINSI

VINSI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

ILIANA

ILIANA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

ELISE

ELISE

CINDY

CINDY

NIKOLETA

NIKOLETA

MIRIAM

MIRIAM

BIBIANA

BIBIANA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

MAGDALENA

MAGDALENA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET KARIN

SET KARIN

PLYŠOVÝ MEDVĚD i

PLYŠOVÝ MEDVĚD

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENOBÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENOBÍLÝ

KARIN

KARIN
ks ? 0 Kč

ROSI

ROSI
Neprodejné

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ALEXA

ALEXA

HERMIONA

HERMIONA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé