Květinové nápady pro letní nevěsty

Nápady na květiny pro letní svatby

Léto patří mezi oblíbené období nejen zahradníků a floristů zejména díky tomu, že právě v tomto ročním období mají k dispozici největší počet květinových druhů, které hrají všemi barvami a tvary. Léto je ideálním obdobím také pro svatby, na kterých rozhodně květinové dekorace nesmí chybět. Pokud tedy plánujete letní svatební obřad, náš sezónní průvodce letními svatbami vám rozhodně pomůže objevit nejnovější trendy, které pochází od uznávaných floristů. Léto je ideální dobou, kdy si můžete s květinovým aranžmá skvěle vyhrát a využít jeho potenciál opravdu na maximum

 

Které květiny mají svou sezónu v létě?

●     Pivoňky

●   Růže

●     Hortenzie

●     Jiřiny

●     Hrachor vonný

●     Frézie

●     Fiala šedivá a mnoho dalších..

 

Letní svatební květinové tipy a nápady

Letos v létě si budeme moci užívat doslova explozi barev, které se odrazí nejen na celkové svatební výzdobě, ale také na nevěstině kytici! Po dlouhé době, kdy byly svatební obřady omezeny různými restrikcemi si je budeme chtít užít o to více a celá situace se odrazí také na krásných květinových dekoracích! Odvážné barvy a aranžmá doslova ovládnou svatební dekorace. Hravý vzhled kytice, který je plný optimismu funguje obzvláště dobře v momentě, kdy je oživen sezónními květinami jako jsou napřiklad bohaté pivoňky, voňavé hortenzie, jiřiny nebo jemnější frézie.

 

Co se týče interiérových dekorací, vyzdobte obřadní síň tak, aby se hosté cítili jako na čerstvě rozkvetlé louce. Tento tip platí pouze pro ty, kteří se rozhodli pro tradiční svatbu v kostele, na úřadě nebo jiném uzavřeném prostoru, kde vám květiny pomohou vnést pocit, že jste na nádherné rozkvetlé louce! Využijte květinových oblouků, nebo květinových stěn, které se poslední době stávají více a více oblíbenější. Pokud nemáte úplně rozpočet na vybudování květinové stěny nebo oblouku, nevadí, květiny si do interiéru můžete přinést také pomocí dekorativních opěradel. Nazdobte vašim hostům židle a lavice a přineste tak dovnitř nádech léta, které vládne venku. Uvidíte že nejen vy, ale hlavně vaši hosté se budou cítit mnohem příjemněji a budou mnohem více uvolněnější. Navíc se jedná o opravdu fotogenickou rekvizitu!

 

Trend květů ve vlasech stále pokračuje a proto se nebojte zvolit například jemnou květinovou korunku nebo alespoň drobný kvítek do vašeho svatebního účesu. Požádejte vašeho svatebního floristu, aby vám poradil, které druhy květin jsou pro tento účel nejvhodnější a nezapomeňte si objednat vzorek na zkoušku, abyste zjistili, že vám kvítí ve vlasech opravdu nevadí.

Milovníci pivoněk budou mít pravděpodobně svoji volbu jasnou. Není se vůbec čemu divit, že tyto bohaté květy jsou u letních nevěst tolik oblíbené. Sezóna pivoněk patří mezi jedny z nejkratších, proto jsou brzké letní svatby ideální příležitostí, kdy toho využít. Pivoňky mají navíc svou symboliku spojenou se šťastným manželstvím, což jejich svatební oblíbenost jenom více umocňuje.

 

Tropická svatba

Ať už se vdáváte doma nebo v zahraničí, netradiční tropické svatební téma je ideální pro každou nevěstu, která si přeje do své svatby přidat trochu exotického nádechu a chce se alespoň trochu odklonit od romantické klasiky! Tropické květiny jsou již ze své podstaty v našich končinách odvážné a okázalé, proto se krásně hodí k mírně netradičním, nebo extravagantnějším svatbám.

 

Chcete-li vnést exotický nádech do vaší svatby, důvěřujte vašemu floristovi o to více! Existuje nespočet exotických rostlin, s největší pravděpodobností ale do květinové výzdoby zařadíte druhy jako je nádherná, oranžové zářící strelície, exotický zázvor nebo helikónie. Jemnější lilie gloriosa nebo calla jsou také dobrou volbou hlavně do kytic, jelikož dodají aranžmá potřebnou strukturu. Nebojte se také zahrnout další tropické rekvizity jako jsou například mušle, písek, koktejlové deštníky nebo slámové dekorace, které vám dokonale umocní vaši tropickou tématiku.

 

Nesmrtelný glamour

Pro co nejhonosnější a nejsofistikovanější letní svatební výzdobu si vyberte květiny v nádherné, královské fialové barvě! Toto svatební barevné schéma bylo velkým trendem v roce 2018, kdy společnost Pantone označila barvu ultraviolet za barvu roku. Díky tomu nevěsty doslova šílely po tmavě fialových květech!

 

Odvážná a výrazná fialová je barvou vysoké hodnosti, která zejména ve spojení se svatební obřadem si zaslouží alespoň trochu zjemnit. Tím docílíte přidáním jemnějších tónů růžové nebo krémové barvy a vytvoříte tak doslova dokonalou paletu, kterou nelze nemilovat! Při využití rostlin s velkými květinovými hlavami jako jsou například hortenzie nebo pivoňky vytvoříte velké přepychové aranžmá, které budou dominovat celému prostoru a rozhodně je nikdo nepřehlédne! Pokud navíc kytici doladíte špetkou třpytivých doplňků a zeleně, snížite mírně jejich dominanci.

 

Skvělým nápadem jak vyznat úctu a vděk vašim družičkám jsou rozhodně personalizované kytice, které nádherně odrazí individualitu každé z nich. Neznamená to nutně, že každá družička bude mít diametrálně odlišnou kytici, naopak, drobnými detaily můžete docílit nádherné kytice přímo na míru.

 

Jemná pastelová klasika

Růžová a modrá barva, vyvážená kovovými tóny růžového zlata a mědi budou rozhodně silnou (nejen) svatební kombinací pro toto léto! Jemné pastelové odstíny ke svatbám zkrátka patří a nesmíme je opomenout. Vy je však můžete udělat o něco zajímavější a nepřehlédnutelnější přidáním jemných kovových tónů.

 

Chcete-li klasiku v podobě jemných růžových květin v kombinaci s nebeskou modrou, nebojte se do vaší svatební kytice přihodit také trochu lesku v podobně růžového kovu. Drobné třpytivé dekorace tak povznesou celkový vzhled kytice na úplně jinou ligu. Zachováte klasický jemný vzhled díky barevné kombinaci a navíc přihodíte trochu šmrncovního lesku díky měděným nebo zlatým doplňkům.

 

Tipy a triky!

 

●     Nezapomeňte na hydrataci vašich květů. Zejména v letním období je důležité dát si pozor na to, aby vaše květiny měly stále dostatek vody. Nejlepší variantou je nechat si letní svatební kytice doručit až v den konání svatby a do té doby je střežit na chladném, stinném místě. Během dne mít po ruce vázu s vodou, do které můžete vaši kytici alespoň na chvíli odložit a předejít tomu, aby se povalovala na stole a smutně uvadala.

●     Pokud plánujete květiny do vlasů, mějte po ruce láhev s rozprašovačem, a každých pár hodin jim dopřejte trochu osvěžení.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé