Květiny v růžové barvě

Jen růžová to může být, oblíbené růžové květy

Co rozhodně v této době potřebujeme, je trochu optimismu a hlavně pozitivní myšlení. V dnešním článku vás čeká obojí, jelikož si představíme nejoblíbenější květiny, které seženete v nádherné růžové barvě, proto jsou oblíbenou volbou zejména pro ženy našich životů. Ať už jsou to přítelkyně, manželky, maminky, sestry nebo kamarádky, každá žena ocení růžovou květinu, která je plná ženství a krásy. Růžová barva narozdíl od červené nemusí nutně znamenat lásku a zamilovanost, proto je vhodnou barvou do kytic pro kolegyně, kamarádky a známé.

 

 

Růžová barva navíc není jen jedna! Naopak široká škála růžové od jemných korálových tónů až po zářivé odstíny, které zkrátka nepřehlédnete, přesně taková je růžová! A stejně jako každá další barva i růžová má svoji historii a kulturní význam. Podle jazyka květin růžové květy symbolizují různé věci v závislosti na konkrétním druhu rostliny. Abychom vám ušetřili tápání nad tím, jakou ideální růžovou květinu zvolit, připravili jsme si pro vás průvodce růžovými květy.

Kala

Tyto elegantní květiny nejsou pouze růžové, ale přichází hned v několika různých odstínech. Pro svůj zajímavý a velmi jemný tvar jsou oblíbenou volbou do svatebních kytic. Svým významem symbolizují nevinnost a krásu. I přes jejich anglický název Calla Lily se ve skutečnosti nejedná o lilie. Na co je nutné si dát u kaly pozor, jsou rozhodně jejich květy a hlízy, které jsou jak pro lidi, tak i pro zvířata jedovaté. Při jejich požití může dojít k závažným zdravotním problémům.

 

Kamélie

Tyto nádherně tvarované květy signalizují lásku, náklonnost a obdiv. Růžové kamélie se věnují nejčastěji k vyjádření touhy a vašich láskyplných emocí. Proto je věnujte právě osobě, která vám chybí a znamená pro vás opravdu hodně. Pokud hedáte květiny, které chcete věnovat někomu, koho jste buď dlouho neviděli, nebo je naopak stovky kilometrů od vás, růžové kamélie budou správnou volbou pro tuto situaci.

 

Pivoňky

Jemné, bohaté, růžové květy pivoněk jsou spojovány s romantikou, prosperitou a štěstím. Právě díky své symbolice jsou oblíbenou volbou pro svatební obřady. Pivoňka je ovšem všestranný květ, proto se je nebojte věnovat jako kytici na vaše výročí nebo narozeniny vašich blízkých. Pivoňky u nás kvetou bohužel ve velmi omezeném časovém období, proto je vždy dobré si jejich sezónu vždy pohlídat a užít si jich co nejvíce naplno!

 

Alstromérie

Už na první pohled jemná květina, známá také pod názvem peruánská lilie je symbolem oddanosti a přátelství. Je velmi oblíbenou nejen pro své opravdu velké a výrazné květy, ale také pro svoji výdrž, kdy při správné péči dokáže dělat parádu až 2 týdny!

 

Amarylka

Amarylku můžete znát také pod starším názvem zornice. Amarylky jsou květy, které jsou ideální volbou pro někoho koho obdivujete a vážíte si ho jako člověka. Amarylka je původem z Jižní Afriky a často se stává že bývá zaměňována za hvězdník, který má naopak původ v oblastech Jižní Ameriky. Amarylka kvete čistě růžovými květy a trubky květů jsou užší než u hvězdníku.

 

Jiřiny

Velmi blízké chryzantémám jsou rozhodně jiřiny. Nádherné růžové okvětní lístky jiřin zaplavují během letních měsíců většinu zahrad nebo domů. Jiřina je navíc symbolem milosti a laskavosti, díky čemuž jsou perfektní květinou jako poděkování nebo k oslavě narozenin.

 

Orchidej

Pokud na některou květinu rozhodně nesmíme zapomenout, je to určitě orchidej! Jedna z nejoblíbenějších rostlin, které rozzáří svým luxusním a exotickým vzhledem každý domov. Jsou symbolem vzácnosti a krásy. Ke spokojenému životu potřebují mnoho lásky aby vypadaly co nejlépe. Orchideje věnujte někomu, pro koho máte zvláštní pochopení a je pro vás opravdu speciálním člověkem.

 

Růžové růže

Mimo klasické červené růže, které jsou symbolem bezmezné lásky tu existují také ostatní barvy. Růžové růže jsou symbolem obdivu a náklonnosti. Pokud milujete klasiku a tradice, zkuste místo tradičních červených růží věnovat růžové a vaše výročí se stane opravdu výjimečným.

 

Růžové tulipány

Elegantní květy, které se staly oblíbeným symbolem pro Nizozemí, kde jsou často vyobrazovány jako barevná pole typická pro nizozemskou přírodu, jsou v našich končinách zejména oblíbeným ztělesněním jara. Mimo jiné představují také skutečnou lásku a péči, což z nich dělá velmi oblíbený druh květin pro Den Matek.

 

Růžová je zkrátka barvou žen a dívek, věříme, že si z našeho obrovského výběru vybere naprosto každý tu svoji pravou růžovku, která vykouzlí úsměv na tváři vaší oblíbené ženě. A nebo rovnou všem ženám vašeho života!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé