Jak vyjádřit své city

Kterými květinami vyjádřit, že na ni myslíte?

Mnoho z nás kupuje květiny na základě oblíbené barvy nebo oblíbené květiny příjemce, aniž bychom brali v úvahu faktory, jako je například význam a symbolika. Občas nám ale tato neznalost dokáže pěkně zavařit, zvláště pokud příjemce zná význam jednotlivých květiny a ví, co které květiny znamenají. Největší riziko nastává ve chvíli, kdy posíláme květiny milované osobě, když jí chcete ukázat, jak moc vám na ní záleží a místo květin, které to snadno řeknou za vás zvolíte naopak květiny, které nesou symboliku lítosti, omluvy nebo smutku. Pokud toho dotyčný nebo dotyčná ví o květinách trochu více, může být vašim květinovým gestem ne zcela příjemně překvakvapen. Právě květiny jsou jedny z darů, které jsou plné symboliky. Například růže vám může pomoci vylíčit silné poselství vaší lásky, což všichni tušíme, ale existuje i spoustu dalších květů, které jsou symbolem lásky, vášně a často můžete být až překvapeni, co některé druhy květů v jazyce květin znamenají. Některé z nejběžnějších květin ve skutečnosti symbolizují negativitu, ztrátu blízkého nebo hněv. S ohledem na tuto skutečnost je vždy dobré udělat si alespoň menší průzkum předtím, než vyberete konkrétní květinu a věnujete ji někomu, ke komu cítíte něco více a rádi byste mu připomněli, že vám na něm záleží. V dnešním článku si tedy představíme květiny, které jsou ideální volbou pro vyjádření vašich vášnivých tužeb a citů.

 

Šalvěj

V závislosti na různých odstínech může mít šalvěj odlišné významy. Například modrá barva u šalvěje za vás řekne, že na někoho myslíte a chybí vám, zatímco červená barva znamená že cítíte, že vaše láska bude trvat už navždycky. Pokud se tedy rozhodnete pro trochu netradiční kytici v podobě šalvěje, zvolte barvu, která přesně vystihne vaše pocity.

 

Karafiát

Tyto zajímavé drobné květy, jsou skvělou volbou pokud chcete někomu sdělit, že na něj myslíte. Jsou ideální pro někoho, kdo je vašemu srdci blízký a navíc potěší i vaši peněženku, jelikož se jedná o opravdu cenově přijatelnou variantu. Abyste zajistili, že váš květinový dárek ponese opravdu silnou a jednoznačnou zprávu zvolte bílou barvu, jelikož ty jsou spojovány s pocity krásy a lásky. Další vhodnou volbou jsou také růžové karafiáty, které nesou zprávu, že nikdy nezapomenete. Raději se vyhněte tmavým odstínům a dvoubarevným kombinacím, které by naopak vystihly opačné pocity, kterými byste dali příjemci najevo “nemůžu s tebou být”. Žluté odstíny karafiátů naopak znamenají symbol pohrdání a to není rozhodně zpráva, co chcete sdělit! Proto u karafiátů vybírejte opravdu s rozvahou a opatrností.

 

Jiřina

Tyto zajímavé květy, které mají netradiční, mírně rozcuchaný ale opravdu roztomilý vzhled, nesou pocity krásy a důstojnosti, což z nich dělá ideální dárek pro ty, na které myslíte a nemůžete je vyhnat z hlavy. Jsou také ideální pro příležitosti oslav! Máte v okolí někoho blízkého, komu se právě podařilo odstátnicovat, uspět v nové práci nebo získat povýšení? Právě jiřiny jsou skvělou volbou jak vyjádřit vaši podporu!

 

Amarylka

Silný a důstojný květ, který už na první pohled v sobě skrývá silné pocity je jasným symbolem hrdosti. Stejně jako jiřiny jsou skvělou volbou pro kohokoliv, kdo právě zdolal důležitý milník v životě nebo se mu podařilo něco, na čem tvrdě pracoval. Může to být hotová zkouška ve škole, dosáhl svého životního nebo pracovního cíle, či dosáhl povýšení v práci. Proto volte amarylku na oslavu úspěchů u lidí, na kterým vám záleží.

 

Červené tulipány

Červené růže nejsou jedinou rostlinou, která je spojována s romantikou a vášnivými pocity, jsou zde další květinové možnosti jak můžete dát najevo vaše city plné lásky. Červené tulipány jsou považovány za symbol odhodlání a romantiky a také za silné vyznání lásky. Jsou skvělou volbou jak dát najevo těm, kteří potřebují trochu povzbudit vaši péči a starost. Červený odstín tulipánů v sobě skrývá hloubku vašich citů a navíc sluší jakékoliv domácnosti a interiéru, proto se nebojte a vykouzlete vašemu milovanému člověku úsměv právě pomocí červených tulipánů.

 

Myrta

Pokud hledáte dokonalý květ, který můžete poslat novomanželům, co si právě řekli své ano a oslavují svůj svatební den, myrta bude ideální květinou, jak jim sdělit, že na ně myslíte a přejete jim jen to nejlepší do nového společného života! Květy myrty znamenají štěstí a lásku v manželství, což z nich dělá ideální květinu pro novomanžele.

 

Ať už zvolíte klasiku v podobě červených růží, o něco méně tradiční červené tulipány, exoticky vypadající amarylku nebo netradiční myrtu, rozhodně tím vykouzlíte obdarovanému úsměv na tváři a dáte mu najevo, že je opravdu důležitou součástí ve vašem životě. Květy volte podle jejich symboliky a pokud je zde někdo, komu se už delší dobu snažíte dát najevo, že jej máte opravdu rádi, možná dokonce trochu více, než se může zdát, zabojujte a využijte sílu květin. Možná zjistíte, že síla květin je mnohem mocnější, než se možná na první pohled může zdát. A třeba právě díky květinám získáte srdce vaší vyvolené!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé