Mýty o čerstvých květinách

Tradiční mýty o čerstvých květinách

Jak už to v životě bývá, každá věc si najde své příznivce i odpůrce. Proto bez většího úžasu i u čerstvých květin vznikly mýty, které se jich stále drží i přesto, že už byly dávno vyvráceny. Nicméně neustále zůstávají zakořeněny v naší kultuře a lidi jim věří. My jsme si pro vás v dnešním článku připravili ty nejběžnější, se kterými se neustále setkáváme, abychom vám potvrdili že jednou pro vždy tato tvrzení nejsou pravdivá. Pojďte spolu s námi nahlédnout na nejdůvěryhodnější mýty, které existují v květinovém světě.

 

Do vody k čerstvým květinám patří cukr

Pokud dostanete kytici čerstvě řezaných květin, pravděpodobně předpokládáte že nebude trvat věčně. I přesto ale existují triky, jak můžete květinám pomoci, aby vydržely snad co nejdéle. Mezi jeden z nejpoužívanějších tipů patří bez váhání cukr. Mnoho lidí věří, že přidáním cukru do vázy s vodou pomůže květinám vydržet mnohem déle než bez něj. Toto tvrzení je částečně pravdivé jelikož květiny dokážou z cukru opravdu čerpat potřebnou energii a zároveň také cukr dokáže účinně zabít některé bakterie. Ovšem mnohem lépe učiníte, pokud do vázy místo cukru nasypete výživu, kterou běžně dostanete ke každé čerstvě řezaným květinám. Tento kouzelný balíček obsahují potřebné živiny pro květiny a také pomáhají ničit bakterie.

Květiny do ložnice nepatří

Zatímco některé rostliny v květináči v noci absorbují kyslík ze vzduchu, není třeba se obávat, že by tento počin dělaly čerstvě řezané květiny taktéž. Existuje zde totiž jednoduché pravidlo. Množství kyslíku, které některé řezané květiny dokážou absorbovat v noci ze vzduchu je minimální ve srovnání s množstvím kyslíku, který dokážou během dne uvolnit do vzduchu. Proto se opravdu nemusíte bát, že by vám řezané květiny ubíraly kyslík ze vzduchu!

Řezané květiny nejsou vhodné pro alergiky

Ano, samozřejmě existují některé druhy čerstvých květin, u kterých budou mít konkrétní lidé alergické reakce doprovázené nepřetržitým kýcháním. Ne však všechny řezané květiny způsobují alergické reakce. Například rostliny s těžkým pylem nebudou mít pro alergika tak vysoký účinek jako ostatní. Díky těžkosti pylu se nepřenáší vzduchem a zůstane tak uvnitř nebo na povrchu rostliny. V jiných případech jako například u lilie můžete požádat svého květináře o odstranění pylu z kytice.

Roční období jsou překážkou

Jak se to vezme. S tímto tvrzením se dá souhlasit, pokud nám květiny mohou z velké části ovlivnit náš rozpočet. Proto je dobré při plánování velkých akcí jako jsou například svatby nebo oslavy brát v úvahu roční období z jednoho prostého důvodu kterým je cena květin. Samozřejmě, že v sezóně jsou květiny výrazně levnější a dostupnější, než mimo ni. Ovšem pokud se budeme bavit o dostupnosti - v tomto případě roční období už dávno nejsou překážkou. Máme to štěstí, že žijeme v době dovozu a můžeme tak těžit z výhod importu. Zároveň tomu napomáhá i pěstování květin ve sklenících a podobně. Určitě musíme ale počítat s cenovými rozdíly u sezónních a mimo sezónních květin, ovšem o dostupnost se bát už opravdu nemusíme.

Řezané květiny jsou nebezpečné pro domácí mazlíčky

Znovu by se tato věta dala považovat za částečnou pravdu, protože jak už to bývá existuje spousta výjimek, které potvrzují pravidlo. Některé řezané květiny mohou být pro naše milované čtyřnohé mazlíčky opravdu nebezpečné a silně jedovaté, to ale neplatí rozhodně pro všechny. Proto je dobré si vždy před pořízením květiny zjistit, jaký účinek má na zvířata. A nemusíte mít obavy že byste žádnou nesehnali, existuje totiž spousta bezpečných květin, které můžete bez obav pořídit k vašim domácím mazlíčkům.

Růže sdělují vždy romantickou zprávu

Ano, červené růže jsou opravdu silným symbolem lásky a romantiky, ovšem je nutné brát v potaz barvu. Například žluté růže jsou symbolem přátelství. Při výběru té správné růže je nutné dát si pozor na barvu, jelikož různé barvy nesou různé symboly. Proto ne vždy růží říkáte doslova miluji tě.

Kaktus se nemusí zalévat

I když kaktusy a jiné sukulenty vyžadují opravdu minimální potřebu vody, neznamená to, že vodu vůbec nepotřebují. Znovu je důležité dbát na roční období, kdy během zimních měsíců bude kaktus vyžadovat menší zálivku, kdežto v letních měsících byste měli pravidelně kontrolovat hlínu a doplňovat vodu dle potřeby.

 

Doufáme že vám dnešní článek přinesl trochu prozření a nyní se na věci budete dívat trochu jinak. Rostliny potřebují kvalitní péči pro co nejlepší život, aby prosperovaly, ale především aby vám dělaly radost! Odnaučte se dlouho zaryté mýty a uvidíte, že se vám za to vaše květiny náležitě odvděčí. A také nezapomeňte tuto osvětu šířit dál, aby se nám tyto mýty podařilo jednou provždy zničit.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

VENDY

VENDY

VINI

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TANA

TANA

JULIANA

JULIANA

AGATA

AGATA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

CLOE

CLOE

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

HANNAH

HANNAH

VINSY

VINSY

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

BONDY

BONDY
Neprodejné

GERBERY

GERBERY

LINSY

LINSY

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

ROSANA

ROSANA

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

KARMELITA

KARMELITA

FRÍDA

FRÍDA

PERL

PERL

CHRYZ

CHRYZ

LIEN

LIEN

DOLY

DOLY

SULY

SULY

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

HAPPY

HAPPY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé