Jak pomoci květinami v osamělosti

Květiny vám pomohou překonat osamělost

V roce 2020 mnoho z nás pocítilo samotu mnohem intenzivněji, než kdykoliv předtím. Aktuální situace nás odloučila od našich blízkých a my se doslova ze dne na den museli naučit být sami a komunikovat s našimi nejbližšími pouze pomocí internetu. Díky novým technologiích naštěstí můžeme být v kontaktu i s lidmi, kteří jsou od nás tisíce kilometrů daleko, avšak žádný videohovor nenahradí opravdový lidský kontakt. Volání přes Zoom, Google nebo Facebook nikdy nenahradí city a emoce, které člověk dokáže sdělit tváří v tvář, mnoho lidí kolikrát proneslo větu, že by chtěli pracovat z domu a to se jim letošní rok splnilo. Nyní se setkáváme s druhou stranou, kdy se lidé nemohou dočkat svých kolegů z kanceláře a normálního režimu. Člověk nezjistí, jak moc je důležitý opravdový lidský kontakt důležitý, dokud mu není odebrán.

 

Magazín zabývající se ženským zdravím ke konci letošního roku provedl výzkum s otázkou, kolik lidí zažívá vyšší a znatelnější pocity osamělosti, než tomu než tomu bylo před pandemií. Až rekordních 79 procent respondentů odpovědělo, že se cítí být mnohem osamělejší, než v předešlých letech. Není divu, všechny společenské akce od narozeninových oslav, spontánních plánů, společných návštěv divadel a kin nám byly z velké části tento rok odepřeny, proto mnoho lidí pociťuje nedostatek sociální interakce, což může hrát významnou roli na naše psychické zdraví.

 

A co my můžeme udělat proto, abychom to alespoň trochu napravili? Určitě neexistuje jedna univerzální odpověď, která by jako kouzelným proutkem udělala všechny naše blízké šťastnými. Ale stále tu existuje jedna věc, která dokáže potěšit v každé situaci a to i v těch nejosamělejších chvílích. Nejde o nic jiného, než o naše oblíbené a jedinečné květiny, které dokážou udělat každý den veselejší, kouzelnější a hlavně, každý kdo obdrží květinu získá pocit, že existuje někdo, komu na něm opravdu záleží a cení si ho. A to jsou přesně ty pocity, které v momentální situaci potřebujeme s ostatními sdílet.

 

Květiny pro lepší náladu

Květiny jsou jednoznačně skvělým způsobem, jak poslat zprávu bez nutnosti, abyste cokoliv řekli. Každý květ nese svůj jedinečný význam a dokáže za vás vyjádřit emoce beze slov. Ještě zajímavější a překvapivější bude v moment, kdy využijete služby květinového kurýra, který vám zazvoní s krásnou kyticí jen a jen pro vás u vchodových dveří. Co myslíte, nejedná se o mnohem příjemnější a opravdovější vyznání vděku, lásky, radosti nebo třeba i povzbuzení, než duchaprostá konverzace přes videohovor? Ať už si přejete sdělit jakoukoliv zprávu vašim blízkým, při výběru správné květiny a promyšleného vzkazu bude rozhodně úspěch zajištěn.

 

Slunečnice

I když se jedná o sezónní květy, které seženete nejčastěji na pomezí léta a podzimu, slunečnice jsou pravděpodobně nejveselejší květinou, kterou můžete vůbec věnovat. Tyto ikonické žluté květy s obrovskými hlavami dokážou pozvednout náladu naprosto každému. Pokud tedy hledáte květy na zlepšení nálady, slunečnice jsou rozhodně skvělou volbou, jak potěšit vaše blízké.

 

Růže

Existuje vůbec nějaká situace, kdy by bylo nevhodné poslat kytici krásných růží? Nemyslíme sI! Na co je u růží důležité pamatovat, je rozhodně jejich barva, která za sebou skrývá různé významy. Proto vždy promyslete konkrétní situaci a zprávu, kterou chcete vašim blízkým předat. Pokud je chcete potěšit v této nemilé době, můžete poslat kytici růžových růží, které jsou symbolem radosti a obdivu.

 

Mečíky

Tyto odvážné květy jsou oblíbené zejména v letních měsících a jejich symbolika je jasná už od prvního pohledu. Nejen že jejich vzhled až nápadně připomíná meč, ale samotný název je odvozen od tohoto slova. Proto jsou mečíky považovány za symbol síly a odvahy. Pokud někomu přejete sílu, odvahu a vytrvalost, mečíky jsou ideální volbou! Nádherná je kombinace například žlutých a fialových mečíků, které vytvoří veselou kombinaci do každé vázy.

 

Narcisy

Přidejte paprsek slunečního světla do dlouhých chladných dnů pomocí nádherných, zářivých narcisů. Tyto veselé květy nejčastěji pořídíte rovnou v květináči a jsou symbolem nových začátků, které často mohou symbolizovat naději v lepší zítřky, pokud vám není zrovna nejlépe.

 

Hyacinty

Pokud máte pocit, že jste za poslední týdny nebo měsíce vaše blízké zanedbávali a rádi byste to napravili drobným květinovým překvapením, právě hyacint bude tou správnou volbou. Hyacinty jsou symbolem omluvy a zároveň dotyčnému dáváte najevo, že vám na něm opravdu záleží. Hyacinty se stejným sdělením skvěle zastoupí také bílé tulipány, které jsou další vhodnou možností jak vyjádřit, že vám na vašich blízkých záleží.

 

Květiny jsou nedílnou součástí lidských životů a doprovázejí výjimečné chvíle v našich životech. A to jak ty nejkrásnější, tak i ty smutnější, kterým květiny dovedou přinést alespoň trochu příjemnější atmosféru. Vzpomeňte si na vaše blízké v dnešní nemilé době a vykouzlete jim úsměv na tváři květinou. Ukažte jim, že vám na nich opravdu záleží!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé