Symbolika květin

Oblíbené květiny a jejich významy

Při výběru květin by vás samozřejmě měl zajímat také jejich význam. Pokud chcete věnovat květiny osobě vám blízké, je rozhodně dobré se zamyslet, co daná květina znamená a jaká konkrétní příležitost je vhodná pro volbu právě tohoto druhu. V dnešním článku si představíme několik nejpopulárnějších květinových druhů, se kterými jste se určitě již setkali a dost možná většinu z nich už jednou darovali, nebo dostali. Prozradíme si, co za zprávu konkrétní druh předává a kdy je vhodné zvolit konkrétní druh. Věříme, že díky tomuto krátkému průvodci získáte stručný, ale užitečný přehled, kdy zvolit určitý druh květin. Přiblížíme si konkrétně tři základní situace, romantické, které jsou spojovány se všemi romantickými událostmi, ať už se jedná o svátek svatého Valentýna, výročí vašeho vztahu, nebo například rande v podobě romantické večeře. Další budou květinové druhy pro štěstí. Státnicuje vaše nejbližší kamarádka v blízké době, nebo ji čeká důležitá životní zkouška? Představíme si ideální květiny pro všechny situace, kdy vašim nejbližším chcete popřát pořádnou dávku štěstí. V poslední sekci se zaměříme na pozitivní milníky v našich životech. Ať už je to oslava narozenin, svátku, blahopřání k nové pracovní pozici nebo další životní milníky, které si zaslouží květinovou odměnu.

 

Květiny s romantickým podtextem


Ať už se chystáte na vaše první rande, romantickou večeři při svíčkách nebo jen chcete vaší přítelkyni či manželce vyjádřit vaše skutečné city, existují květiny, které to za vás řeknou téměř sami, aniž byste se museli příliš snažit. A jaké květy mezi ně patří? Některé druhy vás možná na první pohled překvapí, ovšem nejen růže jsou nositelem zamilovaných zpráv.

 

Karafiáty

Karafiáty jsou symbolem dlouhotrvající a opravdové lásky. Tyto podceňované květy v sobě mají obrovský potenciál, který by bylo určitě dobré využít. Karafiáty jsou navíc k dispozici v různých barvách, ovšem pro romantické příležitosti je nejvhodnější zvolit právě rudě červenou barvu. Platí zde taktéž pravidlo čím tmavší červená barva, tím by vaše láska měla být silnější a opravdovější.

 

Gardénie

Gardénie představuje čistou, oddanou lásku. Vaše srdce bije jenom pro jednu vyvolenou a vy máte možnost vyjádřit vaše city nádhernou gardénií, která kromě své krásy předá také jedinečnou sladkou vůni. Gardénie jsou oblíbenou volbou pro svatební obřady.

 

Šeřík

Šeříky jsou také známé pro svou nádhernou vůni a jsou spojovány s přitažlivostí, náklonností a mladou láskou. Šeříky jsou romantické květiny našich babiček, dříve patřily mezi opravdu populární volbu, při vyjadřování našich zamilovaných emocí. Bílé šeříky navíc představují čistotu.

 

Pivoňky

Pivoňky známé pro své bohaté okvětní lístky a krásné kulovité květy. Jsou symbolem prosperity, lásky a šťastného manželství, proto není divu, že i přes svou krátkou sezónu jsou velmi oblíbenými květinami na svatby. Zároveň jsou také ideální pro oslavu výročí vašeho vztahu nebo svatby!

 

Růže

Růže jsou pravděpodobně nejčastější volbou, pokud jde o květiny s romantickým podtextem. Červené růže jsou proto jasnou květinovou definicí romantiky, zatímco růžové růže jsou méně vášnivým, ale milujícím gestem.

 

Květiny pro štěstí


Chcete-li vašim blízkým, přátelům a lidem, na kterých vám záleží popřát štěstí k nějaké významné, leckdy odvážné situaci, které budou čelit, máme pro vás hned několik květinových návrhů, se kterými rozhodně zabodujete! Navíc věříme, že jakákoliv volba z následujících květů bude opravdu ta šťastná! Štěstí není nikdy dost, a právě tyto květiny vám ho pomůžou trochu přivodit!

 

Chryzantémy

Chryzantémy, které seženete v různých barevných variacích jsou opravdu skvělou volbou pro barevné kytice, proto se v nich můžete opravdu vyřádit a užít si všech možností, které nabízí. Pro štěstí volte zejména zářivé a veselé barvy jako je žlutá, červená nebo oranžová.

 

Narcisy

Narcisy jsou nejčastěji spojovány s jarním obdobím, které je často považováno za nový život. Proto jsou ideální volbou pro budoucí maminky, kterým chcete popřát, aby se vše vydařilo tak jak má a vy mohli co nejdříve slavit další významnou událost v podobě narození miminka. Nový život vždy potřebuje řádně oslavit a přivítat na svět.

 

Gerbery

Gerbery jsou symbolem čistoty a nevinnosti. Jsou skvěle variabilní nejen co se barvy týče, ale také struktury. Můžete je věnovat v jednoduché kytici složené pouze z gerber nebo naopak zvolit různorodější kombinace a namixovat je s ostatními květinovými druhy.

 

Slunečnice

Samozřejmě nesmíme zapomenout na jedny z nejveselejších květů vůbec. Pokud někomu se štěstím chcete věnovat také trochu radosti, slunečnice jsou ideální volbou. Navíc k vytvoření většího aranžmá si vystačíte pouze s pár stonky díky jejich objemným květinovým hlavám. Pokud někomu toužíte popřát štěstí u pracovního pohovoru, budou slunečnice skvělou volbou!

 

Květiny pro radost


Co by to bylo života bez radosti a oslav. Právě květiny by neměly chybět při oslavě žádné významné události a že jich v našich životech je! Ať už je to oslava každého dalšího roku v našich životech, našich jmen v kalendářích, příchodu na svět nebo snad jen toho, že tu pro vás dotyčný je. Nemusíte se hnát za speciálními událostmi, každý den může být speciální, když si ho speciálním uděláte. A s následujícími květinami bude ještě speciálnějším!

 

Lilie

Lilie jsou oblíbenou volbou zejména pro svoji nádhernou vůni a jedinečný, zajímavý tvar. Jsou ideálním vyjádřením krásy, víry a čistoty. Lilie jsou vhodné pro různé příležitosti a také pro různé lidi ve vašem okolí.

 

Orchideje

Orchideje jsou opravdu skvělou volbou, pokud toužíte zapůsobit. Tyto květy jsou spojovány se silou, odvahou a neutuchající krásou, kterou pyšně přenáší. Jsou k dispozici také ve více barvách, proto máte širší výběr a je jen na vás jakou orchidej zvolíte, svůj účel splní perfektně.

 

Tulipány

Tulipány jsou květy radosti a rozhodně každého příjemce příjemně překvapí, naladí a vykouzlí mu úsměv na tváři. Patří s růžemi mezi opravdu oblíbené květy a jejich barevná škála, kterou máte k dispozici je opravdu bohatá!

 

Bez ohledu na to, jakou příležitost se chystáte oslavit, věříme, že vždy existuje květina, která bude ideální a splňovat všechny požadavky. Pokud jste si doposud nebyli zcela jistí s volbou jakou květinu pro jakou příležitost zvolit, věříme že nyní máte větší jasno a při další příležitosti pořídit květinupůjdete na jistotu!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TINSY

TINSY

ZARA

ZARA

RISA

RISA

AGATA

AGATA

DOMINIKA

DOMINIKA

ESTERKA

ESTERKA

HANNAH

HANNAH

SET TINSY

SET TINSY

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ KYTICE 7

BONDY

BONDY
Neprodejné

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ KYTICE 12

GERBERY

GERBERY

RINDA

RINDA

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 20

ALEXA

ALEXA

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

HERMIONA

HERMIONA

SET KATRIN

SET KATRIN

SET ALEXA

SET ALEXA
Neprodejné

SET HERMIONA

SET HERMIONA

ORANGE

ORANGE

FRÍDA

FRÍDA

PERL

PERL

DOLY

DOLY

GERBERA

GERBERA

KOLORINA

KOLORINA

KRASOMILA

KRASOMILA

SIDI

SIDI

ORANGINAS

ORANGINAS

ELZA

ELZA

SMUTEČNÍ KYTICE 25

SMUTEČNÍ KYTICE 25

LEJLA

LEJLA

LISA

LISA

ANETA

ANETA

BELA

BELA

CAROLINE

CAROLINE

JOLANA

JOLANA

POHŘEBNÍ VĚNEC 9

POHŘEBNÍ VĚNEC 9

POHŘEBNÍ VĚNEC 10

POHŘEBNÍ VĚNEC 10

POHŘEBNÍ VĚNEC 12

POHŘEBNÍ VĚNEC 12

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé