Květiny na stres a úzkosti

Jak zvládat úzkosti a stres spolu s květinami

Uspěchaný životní styl, neustálá zaneprázdněnost a hodiny denně strávené nad displejem dokážou velmi výrazně ovlivnit nejen naše fyzické, ale zejména naše duševní zdraví. Díky neustálému strachu a stresu, který se zejména v kombinaci s pochmurným počasím podzimu které se na nás valí ze všech stran se můžeme cítit více vyčerpání nebo unavení, než obvykle. Může to být způsobeno také režimem, do kterého jsme všichni spadli tak rychle a nečekaně, ovšem rostoucí stresující prostředí může vést k úzkosti a depresi. Ale nebojte, nejste v tom sami! Je v pořádku se občas cítit vyčerpaný, bez nálady a unavený, ale pokud tento pocit přetrvává déle, než vám samotnému je to příjemné, měl by tento stav být signálem, kdy je na čase se začít starat o své duševní zdraví. Přírodní květinové prostředky vám mohou pomoci zmírnit deprese a úzkosti a hlavně uzdravit se zevnitř.

 

 

Růžová voda

Růžová voda osvěžuje nejen vaši mysl, ale uvolňuje celé tělo. Pokud si chcete opravdu dopřát a vaše tělo odměnit, udělejte si skvělou růžovou koupel, kdy do vany přihodíte několik lístků růží. Pokud chcete začít používat růžovou vodu pravidelněji, Můžete si doma vytvořit vlastní růžovou vodu, stačí, když lístky růží umístíte do nádoby s vodou a necháte je působit několik dnů na slunci. Okvětní lístky růže začnou do vody uvolňovat oleje, které můžete použít k čištění pleti a ke každodenní hydrataci pleti. Vaše tvář bude po použití růžové vody najednou hebká, hydratovaná a jemná.

                                                                                                                       

Slunečnice

Je známo, že slunečnicová esence pomáhá vyvažovat třetí čakru, tedy energetické centrum těla, které se nachází v okolí pupku až hrudní kosti. Esenciální olej ze slunečnice vám pomůže otevřít vaši hlavu k větší sebeúctě a moudrosti.

 

Hořec fialový

Esence květů hořce pomáhá při pocitech pesimismu, negativních myšlenkách a sklíčenosti. Denně můžete konzumovat dvě až tři kapky esence květu hořce společně s vlažnou vodou. Tento zázračný drink vám pomůže zlepšit vaše trávení a pomůže vám také při potížích se žaludkem a nebo při pálení žáhy. Pokud vás tedy doprovází tyto problémy, dejte šanci přírodnímu zázraku - hořci fialovém.

 

Levandule

Levandule je jednou z nejčastějších a nejznámějších květin spojovaných se zmírněním pocitů stresu a úzkosti. A jak s ní nejlépe naložit? Zkuste vložit 2-3 kapky levandulové esence do vaší koupele a užijte si klidnou koupel, po které se budete cítit jako znovuzrození. Pokud vás koupel neláká, nevadí! Pár kapek levandulové esence přidané do aromalampy pomůže taktéž uklidnit vaše smysly a přenést vám pocit klidu a bezpečí. Okamžitý efekt, které jsou schopné různé přírodní levandulové mastičky předat vašemu tělu je také uvolnění vašich svalů a ztuhlým místům na vašem těle. V neposlední řadě se zde nabízí možnost také lahodného levandulového čaje, který připravíte snadno povařením listů levandule. Čaj z levandule vám pomůže uklidnit se jak během rána, kde vás příjemně naladí na celý den, tak i večer, kde naopak pomůže uklidnit vaše smysly a připravit vás na příjemný spánek.

 

Meduňka

Jemná meduňka se používá nejčastěji při virových infekcích jako jsou napříklady opary a podobné nepříjemnosti. Zároveň dokáže účinně pomoci při depresích, úzkostech a pomáhá s nespavostí. Vůně meduňky pomáhá uklidnit lidskou mysl a tělo. Odstraňuje negativní myšlenky a pomáhá nám naopak probudit v nás ty pozitivní.

 

Jasmín

Květy jasmínu jsou skoro jako zázrak a mají mnoho benefitů pro naše zdraví. Pomáhají nám při úzkostech, depresi, při menstruačních bolestech ale také při různých kožních problémech jako jsou například ekzémy. Vůně jasmínu je jemná a pomáhá lidské mysli se dokonale uklidnit, proto je skvělým pomocníkem při vyčerpání, úzkostech nebo depresích.

 

Výběr a volba bylinky je už jenom na vás, zamyslete se nad vašimi starostma a strachy, které jste poslední dobou pocítili a začněte je léčit. Kouzlo květin je opravdu silné a hlavně přírodní, tak ho využijte co nejvíce a naučte se s ním pracovat, aby ste se cítili dobře a hlavně v pohodě.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé