Ibišek

Ibišek a jeho pozitivní účinky pro naše zdraví

Ibišek, známý také pod názvem jako čínská růže je běžná květina, kterou můžete najít na zahrádkách, ovšem pokud začnete pátrat po jejím původu, dost možná narazíte na různé návrhy. Otázkou zůstává, zda je Čína opravdu původní zemí, kde se ibišek objevil jako první. Nicméně jedno je jisté a to jsou pozitivní účinky ibišku na lidské zdraví! Léčivé hodnoty a výhody ibišku jsou popsány již ve starověkých spisech, ajurvédě a čínské herbologii. Nejen samotné květy, ale celá rostlina a její jednotlivé části mají pro člověka obrovský užitek! Obsahují například pektin, flavonoidy, kyselinu jablečnou, citrónovou a další. Ibišek se může buďto přímo konzumovat, nebo může být také použit v rámci terapie. Ibišek obsahuje také antokyany a polysacharidy, proto není divu že se často využívá právě formou čaje. Ibišek je zkrátka kouzelná rostlina o které byste měli vědět více, a přesně o tom bude dnešní článek!

 

Samotný květ ibišku je v porovnání s ostatními květy opravdu velký a můžete ho najít v mnoha různých barvách. Tradiční vzhled květu je ve tvaru rozšířeného zvonu, z něhož vystupuje dlouhá středová trubka spolu s tyčinkami. Ibišek je ve skutečnosti keř, který může dorůst do výšky až 4,5 metru, proto ho rozhodně nepřehlédnete. Má lesklé, tmavě zelené listy s jemnými zoubky na konci. Jak jsme již naznačili v úvodu, mimo krásu má ibišek také velmi pozitivní účinky na lidské zdraví, tělo i mysl.

Pomůže vám při hubnutí

Mimo pozitivní léčivé účinky vám ibišek pomůže i při hubnutí. Obsahuje totiž kyselinu hydroxycitronovou, která se mimo jiné nachází také v mnohých pilulkách na hubnutí. Ovšem vy žádné zázračné hubnoucí pilulky opravdu nepotřebujete. Nejlépe jak do sebe dostat tyto výtažky je přirozenou formou, proto je například vhodné zařadit právě ibiškový čaj do svého pitného režimu. Zároveň bylo také vědecky dokázáno, že květina obsahuje inhibitory enzymů, které pomáhají při rozkladu komplexních cukrů a škrobu. Ibiškový čaj je také skvělým způsobem jak ze svého těla dostat přebytečnou vodu. Pokud tedy máte pocit, že vaše tělo zadržuje příliš vody, ibišek vám v této situaci pomůže.

Vykouzlí vám zdravou pleť

Výtažky z ibišku se využívají také v různých přípravcích určených pro pleť hlavně díky vysokému přírodnímu obsahu vitamínu C. Nejen ale vitamín C je skrytý v květech ibišku, ale také další složky působící protizánětlivě, proto se výtažky z ibišku hojně vyskytují také v krémech proti stárnutí pleti a akné. Pokud tedy toužíte po rovnoměrně vytónované pleti, nebo bojujete s akné či ekzémem, výtažky z ibišku pro vás budou to pravé!

U kůže to nekončí

Nejen že je ibišek pomocník v kožních problémech, ale také vám pomůže při honbě za zdravými vlasy a vlasovou pokožkou. Výtažky z ibišku dokážou působit jako kvalitní prevence lupů, při svědění pokožky hlavy nebo také při poškození vlasů. Vlasové tonikum s ibiškem můžete použít také proti předčasnému šednutí vlasů a naopak ibiškový olej pro podporu růstu vlasů.

Ibišek vám pomůže se uklidnit

Pokud toužíte po bezstarostném a kvalitním spánku, ibišek vám pomůže ho získat. Djete si před spaním ibiškový čaj a uvidíte jak skvěle se vyspíte! Ibiškový čaj dokáže uklidnit lidské tělo a zajistit tak kvalitní a poklidný spánek, proto raději místo prášků na spaní zvolte přírodnější variantu a uvařte si výborný ibiškový čaj. Stejně tak dobře dokáže působit při menstruačních křečích a dokáže tak uvolnit nepříjemné křeče v podbřišku.

 

Ibišek zároveň nemusíte využívat pouze ve formě čaje, ale je skvělým doplňkem například také do salátů nebo ozdoba do různých lehkých jídel. Jeho a chuť a vůně dokáže každé jídlo rozhodně vyzdvihnout. Ovšem pozor, jeho chuť je poněkud výrazná, proto se raději ujistěte že všem vašim hostům chutná. Doufáme, že si u vás po dnešním článku ibišek najde své uplatnění a zařadíte ho do své životosprávy na pravidelné bázi.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

VENDY

VENDY

VINI

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TANA

TANA

JULIANA

JULIANA

AGATA

AGATA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

CLOE

CLOE

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

HANNAH

HANNAH

VINSY

VINSY

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

BONDY

BONDY
Neprodejné

GERBERY

GERBERY

LINSY

LINSY

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

ROSANA

ROSANA

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

KARMELITA

KARMELITA

FRÍDA

FRÍDA

PERL

PERL

CHRYZ

CHRYZ

LIEN

LIEN

DOLY

DOLY

SULY

SULY

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

HAPPY

HAPPY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé