Druhy lilií

Krásné a jedinečné druhy lilií

Při výběru kytice čerstvých květin se vám rozhodně už podařilo narazit také na různé druhy lilií. Ne všechny lilie jsou totiž stejné a hlavní rozdíly rozeznáte již na první pohled. Existuje spousta hybridů, které se liší ať už svým tvarem, ale také barvou, odstíny nebo také velikostí. V dnešním článku si představíme několik nejpopulárnějších a nejoblíbenějších druhů, na které jste rozhodně už někdy narazili a pokud ne, je na čase si je představit.

 

Asijské lilie

Asijské lilie mají dále velkou řadu jednotlivých odrůd. Mohou mít až 6 květů na jednom stonku a vyrůstají poměrně vysoko. Jejich listy jsou lesklé a široké a dělají z květiny opravdu krásnou podívanou. Asijské lilie nemají žádnou výraznou vůni, a mají obvykle menší květy než ostatní lilie. Pokud tyto květy pěstujete na vaší zahradě, ujistěte se že je dostatečně chráníte před škůdci a dodáváte jim všechnu potřebnou péči. Asijské lilie si libují ve sluníčku a nejlépe se jim daří v půdě se zásaditým pH. Asijské lilie také naleznete v široké paletě různých barev, které jsou ideální květinou do různých kytic.

Orientální lilie

Pokud hledáte nejvoňavější druh lilií, orientální odrůda lilií je pro vás ta správná! Orientální lilie mají velmi silnou a sladkou vůní, která je nejvýraznější ve večerních hodinách. Mají také silné široké listy, které rozhodně nejsou ideálním krmivem pro zvířata. Orientální lilie jsou považovány za nejkrásnější ze všech lilií, díky svým nádherně tvarovaným květům s aromatickou a oslnivou vůní. Zároveň jsou také k dispozici v různých barvách, proto je velmi složité vybrat jenom jednu.  Orientálním liliím vyhovuje teplejší počasí nebo skleník, stačí je dostatečně chránit před zimními a podzimními dešti. Pokud si orientální lilie plánuje pořídit do vázy, je dobré z jejich květů mírně odstranit pyl, jelikož mají velmi těžkých pyl, který může dělat šmouhy na nábytku.

Trubkovité hybridy

Trubkovité hybridy nejčastěji najdete jako bílé nálevkovité květy, které často visí směrem dolů. Jsou oblíbené pro různé dekorace a často jsou využívány v aranžérství. Mají nádherný tvar trumpety s jednou, ale sladkou vůní. Naleznete je v různých barvách, ale skoro každá bude mít uvnitř květu tvar hvězdy, který je výrazným kontrastem s vnějšími částmi okvětních lístků. Trubkovité hybridy možná znáte také pod názvem Aureliánské lilie, které jsou zažitým, ovšem nesprávným názvem. Pokud byste si chtěli trubkovité lilie zasadit, doporučujeme zvolit písčitou půdu, jelikož jsou poměrně náchylné na přemokření.

Americké lilie

Americké druhy lilií mohou dorůst výšky až 2 metry! Nejčastěji je naleznete v teplých barvách jako je žlutá, oranžová nebo červená. Jejich květy mají turbanovitý tvar a mohou se na nich vyskytovat drobné skvrny. Nejznámějším americkým druhem lilie je pravděpodobně Shuksan se svými zlato žlutými okvětními lístky a hnědými skvrnami. Jedná se o letní druh, který kvete v období od července do srpna, proto jsou vhodné do teplých letních aranžmá.

 

Rozhodně také stojí za to zmínit, že existuje řada květin, které nejsou pravými liliemi. Jednou z nich, pravděpodobně nejpopulárnější je kala lilie, která má nejen opravdu zajímavý a jedinečný tvar, ale také nádhernou omamnou vůni. Dalšími plusovými body pro kalu je rozhodně také snadné pěstování, pokud jsou vyzeny na správném místě. Mezi ne úplně pravé lilie by se daly považovat také hybridní lilie, u kterých stejně jako u dalších rostlin hráli vyznámnou roli botanici, kteří dokázali vytvořit přesně to, co si usmysleli. Proto pokud hledáte zajímavé a opravdu originální květiny, hybridní lilie vám poskytnou široké porfólio.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

BONDY

BONDY
Neprodejné

LINSY

LINSY

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

PINK

PINK

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé