Vše o čerstvých řezaných květinách

Nejčastější dotazy spojené s čerstvě řezanými květinami

Ať už je vám dvacet, padesát nebo šedesát, na věku opravdu nezáleží a vy jste pravděpodobně alespoň jedenkrát a svůj život darovali, nebo obdrželi čerstvě řezanou kytici. Možná vám v hlavě utkvěla první kytice od přítele, která byla zkrátka nezapomenutelná, nebo naopak jste si vzpomněli na vaši narozeninovou, kterou vám vaše rodina dělá pravidelně radost. Bez ohledu na věk, nebo na to, kolik řezaných květin za váš život prošlo rukami zdá se, že stále existuje mnoho otázek týkajících se čerstvě řezaných kytic. My jsme pro vás v dnešním článku připravili výběr těch, co se opakují úplně nejčastěji a doufáme, že vám na ně jednou pro vždy odpovíme. Tak jdeme na to!

Může žena poslat muži čerstvou kytici?

Tady existuje jen jedna správná odpověď, kterou je jednoznačné ano! Doba se opravdu změnila a my už nežijeme v době, kdy by se na věnování kytice muži lidé dívali jako na zvláštnost. Ženy to navíc mohou brát jako velkou výhodu, když například nevíte, co zvolit za překvapení. Kytice pro muže však často vypadá trochu jinak než pro ženu. Na tom se asi všichni shodneme. Zatímco u žen převládají především jemné pastelové barvy, muži naopak upřednostňují tlumené, či opravdu výrazné barevné kombinace. U kytice pro muže si navíc můžete dovolit i trochu extravagance, která by vás možná u žen ani nenapadla a tím jsou tematická aranžmá. Co tím máme na mysli? Spatřili jste někdy například kytici seskládanou do tvaru piva? Ne? I takové šílenosti jsou možné. Stačí zvolit pouze správné barevné kombinace, využít trochu vaší kreativity a tematická kytice je na světě! Ne všechny kytice musí mít nutně ženský nádech a pokud si nejste jistí jaké květiny zvolit, zeptejte se našich odborníků online nebo v jakékoliv květinářství vám určitě rádi pomůžou.

 

Jaké jsou nejlepší romantické květy?

Červené růže jsou volbou číslo jedna, pokud jde o romantický a svěží květinový dárek. Jiné druhy květin v červené barvě jako jsou například tulipány, karafiáty nebo gerbery jsou také skvělou volnou pro významné romantické příležitosti jako jsou například výročí, či svátek svatého Valentýna. Pokud se ve vašem životě objevil někdo, ke komu cítíte lásku, vášeň a zamilovanost možná jako první kytici nechcete zvolit červené růže, které jsou plné vášnivých emocí. Proto je vhodné zvolit jakýkoliv jiný druh květů v červené barvě. Červená barva to řekne za vás, proto nemusíte mít strach, že by vaše zpráva nebyla pochopená.

 

Jaké květiny zvolit, pokud chcete sdělit upřímnou soustrast?

Smuteční květiny přichází ve všech barvách. Nemají konkrétní pravidlo, které by platilo pro všechny smuteční květiny ovšem i zde se vyskytuje jedna barva, která často převládá a tou je bílá. Čerstvě řezané květiny v bílé barvě doplněné o trochu zeleně dokážou dokonale vyjádřit vaše pocity. Co se týče oblíbených druhů, lidé často volí bílé růže, karafiáty nebo lilie. Další možností je také libovolná kombinace více druhů, se kterou vytvoříte rozhodně taktéž dokonalé a bohaté aranžmá.

 

Jak vybrat ty správné narozeninové květiny?

Nákup a výběr narozeninových květin je ten moment, kdy máte zcela volnou ruku a nemusíte se nutně držet žádných pravidel. U narozenin se vždy jedná o konkrétního člověka a jeho povahu. Je to extrovert? Nebojte se šílených barevných kombinací či variace různých druhů květin. Je to naopak introvert, nebo člověk klidnější povahy? Zkuste se raději držet jeho oblíbené barvy nebo druhu. Ke správném výběru můžete ale využít hned několik technik. Jeden z nápadů může být zahrnout do narozeninové kytice květy, které jsou květinou měsíce, kdy váš oslavenec slaví narozeniny. Pro měsíc listopad je to například chryzantéma, se kterou se dají vymyslet opravdu nádherná aranžmá. Další možností je zvolit barvu květin podle rodného kamene, v tomto případě by měly výhodu zejména znamení, jejichž kamenem je křišťál nebo růženín. Velmi častou variantou je volba oblíbených květin oslavence nebo alespoň oblíbené barvy, zde máte záruku, že se květiny budou líbit a s největší pravděpodobností na ně nebude dotyčný alergický. Pokud vás ani jeden z nápadů nezaujal, navštivte sekci narozeninové květiny a z našeho širokého výběru si rozhodně vyberete. Nezapomeňte, že narozeniny jsou veselá událost, a právě podle toho by měla vypadat i kytice oslavence.

 

Vyplatí se objednat květiny online?

Objednávka čerstvých květin skrze online květinářství je nejen rychlá a snadná, ale také vám dokáže ušetřit spoustu peněz a vytvořit neopakovaný moment překvapení pro vašeho oslavence. Objednávku provedete za pár minut, a navíc ji můžete nechat doručit přímo na místo bydliště oslavence. Nemusíte opouštět pohodlí vašeho domova a nakupovat kdykoliv je to pro vás nejvhodnější. Dotyčný bude mít určitě nejen upřímnou radost z vašeho dárku, ale rozhodně mu také připravíte nezapomenutelné narozeninové překvapení.

 

A to by bylo pro dnešek všechno, snažili jsme se pokrýt nejčastější otázky, které se na nás neustále hromadí ze všech stran. Pamatujte, při objednávce květin online můžete také využít služeb odborníka a poradit se přímo v chatu. Tým zákaznických služeb je tu vždy pro vás, aby vám pomohl nejen s výběrem, ale i celým procesem nákupu, pokud si nejste zcela jistí. Proto neváhejte a vyzkoušejte online objednávku květin ještě dnes!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé