Tipy pro péči a údržbu kytic

Jak pečovat o kytici

 

Právě jste obdrželi čerstvou kytici květin a s velkým nadšením jste ji rozbalili z papíru a nádhernou kytici vyndali ven. Je to skvělá myšlenka, když nám někdo v našem životě pošle květiny, zejména ve chvílích, kdy se cítíme trochu na dně, smutně nebo ve stresu. Jakmile jsou ale květiny doručené, co bude dál? I když byste je mohli prostě dát do vázy, existuje několik drobných tipů a triků, jak zajistit, aby květiny zůstaly čerstvé a vy jste se z nich mohli těšit déle.

V dnešním článku vám tedy prozradíme naše oblíbené tipy a triky, jak se správně postarat o novou kytici.

 

Příprava samotných květin

A to hezky popořadě. Vyjměte květiny z papíru a odstraňte všechny obaly z kytice. Kolem stonků může být gumička, kterou můžete také odstřihnout. Doporučujeme položit pod kytici pár ubrousků, protože z kytice mohou opadávat drobné lísky nebo jiné nečistoty. Díky ubrouskům si tak usnadníte případný úklid.

Nyní, když máte kytici rozloženou, vezměte ostrý nůž a seřízněte stonky asi centimetr od spodního okraje. Stonky doporučujeme řezat pod úhlem, protože tak lépe absorbují vodu. Ke stříhání můžete použít také nůžky, které však někdy mohou stonky rozdrtit, takže nemusí nasáknout vodu tak dobře jako při použití ostrého nože. Odstraňte také veškeré lístky a listy v blízkosti základny stonků květin, protože mohou znečistit vodu. Pokud chcete vaší květině skutečně dopřát, můžete použít také květinovou výživu, kterou zpravidla dostanete společně s kyticí, pokud by se tak nestalo, květinovou výživu seženete v každém větším supermarketu nebo květinářství.

 

Výběr správné vázy

Po zastřižení stonků najděte čistou vázu, do které se květiny vejdou a naplňte ji vlažnou vodou, ideálně o pokojové teplotě. Možná vás zaskočilo proč vlažnou a ne studenou, jak si mnozí mylně myslí. Mírně teplou vodu používáme proto, že teplá voda se vstřebává rychleji než studená a to pomáhá květiny oživit. Přimíchejte krmivo pro květiny, které dodá květinám další živiny a vyživí je. Poté přendejte kytici do vázy, možná budete chtít stonky přeskládat tak, aby byly všechny stejně vysoké a jedna strana nebyla plnější jedné květiny oproti druhé.

 

Údržba kytice

Vždy doporučujeme umístit květiny mimo dosah přímého slunečního světla, protože to může způsobit předčasné vadnutí okvětních lístků. Květiny vydrží déle, jsou-li umístěny v chladnějším prostředí a mimo průvan.

Vodu byste měli měnit přibližně každé tři dny nebo když si všimnete, že její hladina klesá či že se začíná zakalovat a měnit barvu. Odstraňte také veškeré přebytečné listí ve vodě, protože může způsobit hromadění bakterií.

 

Na závěr je třeba upozornit na to, že květiny nesmí být umístěny v blízkosti ovoce nebo zeleniny, protože etylen produkovaný ovocem může způsobit vadnutí květin. Pokud by byly květiny obklopeny takovým prostředím, rozhodně byste si jejich krásy neužili tolik jako v případě, když je umístíte na chladnější místo bez průvanu horkého nebo studeného vzduchu.

 

Doufáme, že pro vás byl tento průvodce užitečný, a věříme, že díky němu vaše květiny budou spokojenější. Navíc, pokud vaše váza v tento moment zeje prázdnotou, neváhejte a udělejte si radost ještě dnes. Objednejte si na Kytice expres kytici skutečně čerstvých květin plných barev a vůní, které vaši domácnost nejen rozzáří, ale na chvíli budete cítit jako v dokonalé květinové oáze. Navíc máte k dispozici skutečně široký výběr vysoce kvalitních květin, proto věříme, že si vybere skutku každý. Tak hurá do toho! Udělejte radost sobě, nebo Vašim blízkým.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé