Svatební kytice - živá nebo umělá?

Čerstvé nebo umělé květiny na vaši svatbu?

Plánování svatby není rozhodně jednoduchá záležitost, nebo věc, kterou byste měli hotovou během pár hodin. Pokud si přejete mít všechno pod kontrolou a mít sladěný úplně každý detail, počítejte hned s několika večery strávenými nad společným plánováním vašeho dne D. Několik hádek či neshod u toho rozhodně proběhne, ale věřte nebo ne, finální výsledek bude stát určitě za to a vy budete s úsměvem vzpomínat na tyto společné chvíle před dnem D. Právě květiny jsou jednou z nejdůležitějších věcí, na které je důležité myslet a počítat s nimi. Mnoho lidí si v tento moment klade otázku, zda jsou lepší umělé květiny, které vám sice zajistí menší starosti s přípravou a celkovým zdobením, avšak nepřinesou ten pravý efekt a hlavně vůni! Druhou, častější, volbou jsou živé květiny, které jsou zkrátka nezaměnitelné, avšak právě v tento den při ztížených podmínkách, které nelze moc naplánovat často trpí a ve finále nemusí vypadat vůbec tak, jak jste si ve vašich představách malovali. Nastává tedy otázka, jaké květiny zvolit, umělé nebo živé? Dneska se na toto dilema podíváme blíže a představíme si všechny možné výhody a nevýhody.

 

Výhody čerstvých květin

Čerstvé květiny se bezpochyby na vaší svatbě stanou dekorací číslo jedna a vytvoří tak nezaměnitelnou atmosféru. Jejich vůni jen tak nepřehlédnete, a to zejména pokud je máte zakomponované do dekorací na stole. Hosté vůni čerstvých květin určitě taktéž jen tak nepřejdou a budou si užívat tento skvělý přírodní parfém po celou dobu tohoto jedinečného dne. U živých květin se určitě nemusíte bát, že by si je někdo spletl s umělými, jejich vůně jde rozeznat už na metry daleko! Pokud navíc zvolíte sezónní květy, nemusí vás celková výzdoba vyjít tak draho. Můžete svojí objednávkou podpořit také místního farmáře, kde si budete jistí s původem květin. Pokud ale plánujete velkou svatbu, je lepší zvolit některého z větších dodavatelů.

 

Nevýhody čerstvých květin

Pokud se rozhodnete pro čerstvé květiny, musíte počítat s jejich přepravou na místo konání, kterou je nutné často zajistit den předem. Pokud byste je ale přivezli na místo s velkým předstihem, mohlo by dojít k opravdu nepříjemné situaci, která je noční můrou každé nevěsty, kdy by květiny začaly vadnout ještě před samotným dnem D. Při přepravě je nutné také myslet na jejich ochranu a zajistit jim dostatečnou vláhu a vlhkost, ochranu před přímým sluncem a také hladký průběh po celou cestu, aby se nepoškodily. Pozor dejte také na teplo, pokud máte svatbu v letních měsících, právě vysoké teploty by mohly květinám ubrat na kráse. Pokud byste některý z kroků zanedbali, může se stát, že místo krásných živých květů budete mít na svatbě smutné, povadlé chudinky.

 

Výhody umělých květin

Hlavní výhodou je určitě nesrovnatelně snadnější péče o tyto květy s porovnám se živými rostlinami. O přepravu umělých květin se téměř nemusíte starat a je jen na vás, kdy se květiny rozhodnete dovézt na místo. Mohou být objednány doslova týdny předem, pokud máte dostatek místa pro jejich uschování. Můžete si být také zcela jistí, že umělé květiny přežijí celý svatební den, a to od rána až do večera, bez jediného šrámu na kráse. Často ani počasí neovlivní vzhled květin, zde ale dost záleží na kvalitě umělých květin.

 

Nevýhody umělých květin

Jednou z nevýhod umělých květin je jejich vyšší cena. Ano, samozřejmě se dá argumentovat tím, že existují i levnější varianty umělých květin, ovšem nikdo pravděpodobně na svůj svatební den nechce lacině vypadající květiny. Právě naopak toužíte po krásné náhradě živých květin a ty bohužel často stojí více. Zároveň je také vhodné si naplánovat, co s květinami po svatbě, zda pro ně máte odbyt, nebo vám budou ležet na půdě, kde se na ně bude jen prášit.

 

S ohledem na zmíněné výhody a nevýhody může přijít otázka, zda je možné vytěžit to nejlepší z obou variant. Do jisté míry ano. Při volbě květin můžete do každé z nich zahrnout pár umělých prvků, které budou mít požadovaný vzhled živých květin, avšak se bude jednat o opravdu křehké květiny, které by v živé podobě byly opravdu rizikové, v tomto případě si zajistíte jistotu, na kterou se můžete spolehnout. Případně vždy živé květiny doplnit několika umělými květinami, pokud by se vám to ekonomicky vyplatilo. Poté je dobré se rozhodovat hlavně na základě ostatních podmínek jako je místo, teplota nebo délka převozu. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte si váš den hlavně užít!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

ZILI

ZILI

VINSI

VINSI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

ILIANA

ILIANA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

ELISE

ELISE

CINDY

CINDY

NIKOLETA

NIKOLETA

MIRIAM

MIRIAM

BIBIANA

BIBIANA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

MAGDALENA

MAGDALENA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET KARIN

SET KARIN

PLYŠOVÝ MEDVĚD i

PLYŠOVÝ MEDVĚD

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENOBÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENOBÍLÝ

KARIN

KARIN
ks ? 0 Kč

ROSI

ROSI
Neprodejné

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ALEXA

ALEXA

HERMIONA

HERMIONA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé