Sedm tipů jak si elegantně vyzdobit svůj domov s nádechem podzimu

 Jak si elegantně vyzdobit svůj podzimní domov

Podzimní období s sebou přirozeně přináší temnější noci a chladnější dny. Listy na stromech začínají měnit svoje barvy a všechno kolem nás, včetně našich domů a šatníků najednou po svěžím a energickém létě vyzařuje zvláštní jiskrou plnou útulnosti a klidnosti. S čímž jde ruku v ruce i výzdoba našich domovů, abychom se v nich během podzimních měsíců cítili co nejpříjemněji. Letní nádech plný zářivých a pastelových barev se najednou promění ve škálu teplých, zářivých barev, které zahřejí nejen náš interiér, ale taky naši duši.

 

 

Ať už se rozhodnete přeměnit do podzimního kabátku celý svůj domov nebo pouze jednu místnost, existuje spoustu cest, kterými se můžete vydat pokud jde o proměnu vašeho domova. Pokud hledáte inspiraci na blížící se období podzimu, přinášíme vám ji v podobě několika našich oblíbených nápadů, ale také klíčových věcí, nad kterými je dobré se během dekorování zamyslet.

Proto se zachumlejte do deky, uvařte si oblíbenou kávu nebo čaj a pojďte se společně s námi podívat hned na několik dekoračních tipů, které pomůžou z vašeho domova vytvořit podzimní oázu klidu.

 

Zvažte váš rozpočet

Pokud se chcete pustit do dekorování vašeho domu v novém sezónním kabátku, je dobré prvně zvážit svůj rozpočet. Každý z nás občas hledáme inspiraci na oblíbeném Pinterestu, kde všechny domovy vypadají jako ze žurnálu, ovšem musíme se zamyslet nad tím, že se ve většině případů jedná o designové kousky, které nepatří mezi nejlevnější. Klíčem je tedy správné naplánování rozpočtu. Zmapujte si jednotlivé kroky, které chcete během vaší dekorativní cesty dodržet a držte se jich. Jedině tak nesklouznete ke koupi nádherných dekorací, které ale následně nebudeme mít kam umístit a nenecháte se tak zbytečně unést prvním dojmem. Plánování platí skutečně na všechno! Od barevného schématu, přes nábytek až po jakoukoliv manuální práci. Je třeba vzít v potaz mnoho aspektů a zařadit je do vašeho plánu.

 

Udělejte generální úklid

Před zahájením jakýchkoliv dekoračních prací nejlepší věcí, kterou můžete podniknout, je pustit se do generálního úklidu a důkladně vyčistit a uklidit každou místnost v domě. Od oken, přes lišty a každičký kout ve vašem domě. Zaměřit se zejména na oblasti, na které se při běžném úklidu zapomíná jako jsou svrchní plochy polic a skříní a další podobné prostory. Dekorování čistého domova je mnohem jednodušší, než snaha zkrášlit místnosti, které jsou pokryté prachem a neorganizované. Věřte nebo ne, i když se vám pravděpodobně do velkého úklidu nechce, ve finále budete vděční ta tento významný krok v dekorování. Navíc, pokud se chcete do dekorování skutečně opřít se vším všudy a změnit i původní barvy stěn, na teplejší jako je například žlutá, oranžová, tmavě zelená nebo červená, ale nejste si jistí zda se jedná o skutečně dobré rozhodnutí, můžete si vždy vytvořit jednu funkční stěnu a zkusit to prvně s ní. Pokud si na ni zvyknete a bude vám dělat radost, můžete se později pustit do dalších změn.

 

Přemýšlejte nad vůněmi

Přidání nových dekorací do vašeho domova nekončí nákupem nových věcí, které jsou sice krásné a pro naše poutavé, ale to nemusí znamenat všechno. Je nutné myslet i na další smysly a brát v úvahu například i vůně. Investice do vonných tyčinek, svíček nebo voňavých polštářků vám pomůže proměnit váš domov ve skutečnou podzimní oázu klidu. Ať už se rozhodnete zapracovat na vůni pomocí podzimních květů nebo si vytvoříte vlastní voňavé pytlíčky, všechny zmíněné možnosti vám poskytnou možnosti vytvořit mnohem příjemnější prostředí a dodají vám dokonalou atmosféru. Svíčky jsou nejen pěknou dekorací, ale zejména během večerních hodin vám pomůžou zvýšit intimitu a povzbudit příjemnou atmosféru doplněnou o vůně podzimu. Vybírejte svíčky s vůní skořice, jablka, dýně nebo vanilky.

 

Myslete na detaily

Polštáře, přehozy, deky ... Všechno, co dokáže přinést barvy a pocit útulnosti do vašeho domova se počítá. Pokud se snažíte váš rozpočet držet na uzdě a neutrácet za nepraktické věci a dekorace, které jsou vyloženě jenom na ozdobu, budou povlaky v podzimních barvách na polštáře, deky nebo přehozy ideálním řešením, jak přidat podzimní barvy do vašeho domova a navíc pořídit praktické věci, které rozhodně najdou své využití. V kuchyni můžete naopak vyměnit vaše nudné utěrky nebo chňapky za sezónní, případně vyměnit vaše závěsy nebo prostírání. V ložnici je to naopak povlečení a prostěradlo a v koupelně to může být sezónní obměna ručníků, které jsou vidět. Každá drobná změna barev se rozhodně počítá! Věřte nebo ne, pomocí drobných změn se budete brzy cítit jako v novém.

 

Funkční stěna

Jak jsme již zmínili, je dobré do vašeho domova přidat pár teplých barev i natrvalo. Snadným, avšak razantním krokem může být vytvoření funkční stěny, která vám pomůže vytvořit útulnější prostředí doslova hned! Věříme, že zrovna netoužíte přemalovávat vaše stěny každou sezónu, nicméně se jedná o skutečně vhodný a efektivní způsob, jak si přinést trochu teplých barev do domácnosti, proto se nenechte řídit trendy, ale naopak zvolte teplé odstíny, které se vám líbí už delší dobu, aby vás vaše stěna po týdnu neomrzela. Můžete použít také tapetu, která navíc do vašeho domova přinese i trochu zajímavého designu.

 

Obrázky s podzimní tématikou

Další možností jak si přinést ještě o trošku více podzimní tématiky do vašeho domova jsou obrázky s podzimní tématikou. Přidejte pár obrazu na stěny, poličky nebo se porozhlédněte po poutavých plakátech, které dokonale doladí celkový vzhled místnosti. Pokud navíc tyto tématické obrázky vložíte do dřevěných nebo metalických rámečků, dýchne na vás podzimní atmosféra při prvním pohledu.

 

Sezónní dekorace a výzdoba vás skutečně nemusí stát celou výplatu, naopak stačí přidat několik drobných detailů, které tvoří celkový vzhled místnosti a najednou se vaše prostory promění v podzimní oázu klidu. Dalším bonusem je fakt, že všechny věci můžete s koncem sezóny uchovat a použít je následující rok například s drobnou obměnou. Vybírejte praktické věci a nejen chytače prachu, které váš domov udělají útulnějším.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TINSY

TINSY

ZARA

ZARA

RISA

RISA

AGATA

AGATA

DOMINIKA

DOMINIKA

ESTERKA

ESTERKA

HANNAH

HANNAH

BONDY

BONDY
Neprodejné

GERBERY

GERBERY

RINDA

RINDA

ALEXA

ALEXA

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

HERMIONA

HERMIONA

ORANGE

ORANGE

FRÍDA

FRÍDA

PERL

PERL

DOLY

DOLY

GERBERA

GERBERA

KOLORINA

KOLORINA

KRASOMILA

KRASOMILA

SIDI

SIDI

ORANGINAS

ORANGINAS

ELZA

ELZA

LEJLA

LEJLA

LISA

LISA

ANETA

ANETA

BELA

BELA

CAROLINE

CAROLINE

JOLANA

JOLANA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé