Rostliny a květiny roku 2021

Květiny a rostliny pro rok 2021

Nejspíš každý dá za pravdu že rok 2020 byl opravdu náročným a doslova nezapomenutelným rokem, který byl v mnoha směrech opravdu jedinečným. Mnoho lidí se tak těšilo až bude u konce a dává velkou naději v rok 2021. S novým rokem tak nějak všichni čekáme mnohem pozitivnější start, snažíme se začít co nejlépe to jen jde a využít onen nový rok na maximum. Aby nás pozitivní energie nepřešla hned ze začátku roku, ale udrželi jsme si ji co nejdéle to jen jde, květiny nám s tím rozhodně pomůžou! Každý rok se nese v duchu určitých květin a proto nastává dlouho očekávaná otázka, která květina a rostlina je vyvolenou právě pro rok 2021? V duchu pozitivity a optimismu na následující rok, to nemůže být nikdo jiný než vždy veselá a radostná slunečnice. Co se týče rostlin, pro tento rok byla vyvolenou zvolena Maranta běložilnatá, neboli Modlivka. Obě květiny byly vybrány zejména pro svou pozitivní symboliku a mírumilovnou povahu, proto by právě zmíněné kousky neměly chybět v letošním roce právě u vás doma!

 

Vyzařujte štěstím stejně jako slunečnice

Světlé, veselé a vysoké, aneb slunečnice zná opravdu každý! Její název je samozřejmě spojen se sluncem, za kterým se ráda otáčí a celý rod Helianthus má kořeny v řeckých slovech helios, které pojmenovává právě Slunce a anthos je naopak jménem pro květiny. Žluté hlavy slunečnice často dorůstají až do výšky 3,6 metru. Jsou zároveň díky své zářivé barvě velkým lákadlem pro včely a poskytují výživnou potravu nejen pro ptáky, ale také pro člověka. Slunečnice jsou nejčastěji symbolem zbožnosti a loajality. Mimo všechny tyto benefity jsou také symbolem optimismu a radosti. Není divu, při pohledu na jejich nádherně zářivé květy nelze jinak! Jejich temperamentní krása také představuje vitalitu, kreativitu a štěstí, tedy samé pozitivní vlastnosti. Protože všichni věříme a tajně doufáme v lepší budoucnost roku 2021, neexistuje snad žádná květina jako je právě slunečnice, která by nám pomohla rozjasnit naše dny roku 2021 více.

 

Jak zajistit, aby nám slunečnice vydržely co nejdéle? Slunečnice milují slunce, proto ho vyžadují doslova po celý rok. Existují dva hlavní typy slunečnic. Poznáte je hlavně díky semenům. Olejnaté semena jsou drobná a černá, kdežto bezolejnatá mají větší semena a výraznější trup rostliny. Slunečnice vám jako řezané květiny vydrží ve váze poměrně dlouho, mimo slunce ji dopřejte také pravidelně čerstvou vodu a dbejte na to, aby její listy nebyly položené pod hladinou. Vodu je ideální měnit každé dva dny, bakterie se dokážou množit velmi rychle a pokud by se voda neměnila pravidelně, brzo by vás jistě nepříjemně překvapil zápach a žlutnutí vody ve váze a to určitě nechcete.

 

Poznejte optimismus díky Marantě

Rostlině se nazývá často také jako Modlivka. Tato rostlina byla pojmenována v 16. století po italském botanikovi Bartolomeo Marantovi a její původ pochází z amerických tropů. Její přezdívka modlivka pochází z běžných denních pohybů, jelikož během dne jsou její listy ploché, kdežto v noci jsou složené a vypadají právě jako modlící se ruce. Maranta nám pomáhá každý den připomínat důležitou lidskou vlastnost, která je často opomíjená, není tím nic jiného než vděčnost a respekt. Právě tyto dvě vlastnosti nám pomohou ve víře pro optimistější a pozitivnější rok 2021.

 

Modlitební rostlina si nejvíce užívá jasné, ale nepřímé světlo. Proto se vyvarujte místa, na které praží slunce po většinu dne. Díky svému původu upřednostňují vlhčí prostředí a proto je dobré je čas od času pokropit. Dobře vyrostlá maranta s kvalitní péčí by měla mít 15 cm dlouhé květy. Toho docílíte pravidelným zaléváním vlažnou vodou. Rostlinu zalévejte vždy v momentě, kdy je její půda na povrchu suchá na dotek. Při správné péči si budete moct krásu maranty užívat opravdu dlouho. A můžete doufat, že právě rok 2021 bude rokem vděku, potěšení a pouze pozitivních změn.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

IRINA

IRINA

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

KONZUELA

KONZUELA

PERL

PERL

SHINE

SHINE

HELI

HELI

RŮŽE A SLUNEČNICE

RŮŽE A SLUNEČNICE

TUTI

TUTI

SLUNDY

SLUNDY

SLUNEČNICE 1

SLUNEČNICE 1

RŮŽE A SLUNEČNICE + MERCI

RŮŽE A SLUNEČNICE + MERCI

RŮŽE A SLUNEČNICE + PLYŠÁK

RŮŽE A SLUNEČNICE + PLYŠÁK

RŮŽE A SLUNEČNICE + RAFFAELLO

RŮŽE A SLUNEČNICE + RAFFAELLO

RŮŽE A SLUNEČNICE + SEKT

RŮŽE A SLUNEČNICE + SEKT

PERL + MERCI

PERL + MERCI

PERL + PLYŠÁK

PERL + PLYŠÁK

PERL + RAFFAELLO

PERL + RAFFAELLO

PERL + SEKT

PERL + SEKT

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

AMALKA

AMALKA

IVETA

IVETA

JOLANA

JOLANA

LARISA

LARISA

SARAH

SARAH

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé