Průvodce liliemi, jejich význam a symbolika

Lilie - jejich význam a symbolika

 

Lilie jsou všestranné, klasické květiny které můžete pořídit v různých barevných kombinacích. Tyto ohromné květiny jsou navíc dokonalou volbou nejen k rozmazlování vašeho milovaného člověka nebo jako oslava výročí. Jsou také vhodnou volbou jako vyjádření soucitu nebo jako ozdobná květina pro smuteční události jako je pohřeb. S liliemi neuděláte chybu ani u oslavy důležitých životních milníků, jako je například povýšení v zaměstnání, promoce nebo jako vítací květina do nového domova. Pojďte společně s námi v dnešním článku zjistit jak vám různé významy barev lilie mohou pomoci vyjádřit řadu pocitů, aniž byste museli cokoliv říct. Díky jejich různorodosti se právě lilie mohou stát dokonalým symbolem pro různé životní milníky a situace.

 

 

Lilie jsou tu s námi navíc skutečně dlouho a jejich první odrůdy byly objeveny před více než 2400 lety. Historicky si lilie uchovávala i pověst majestátních květin ve starověké řecké mytologii, kde se věřilo že Diova žena Héra byla hlavní producentkou liliových květů. Ve skutečnosti to byly kapky jejího mléka, které spadly na zem a věřilo se, že právě tyto kapky jsou semenem lilií.

Co jednotlivé barvy lilií znamenají?


Různé barvy a typy lilií mají v různých kulturách po celém světě různé významy. Obecně lilie představují čistotu, vášeň a znovuzrození. Tyto významy se však mohou měnit na základě barvy a konkrétní příležitosti. Pojďme se společně podívat na jednotlivé barevné významy.

 

Růžové lilie jsou symbolem lásky, obdivu, soucitu a ženskosti

Růžová barva symbolizuje lásku, obdiv, soucit, ženskost a porozumění. Růžové lilie jsou nositelkami zmíněných emocí. Výběr růžových lilií je vhodný v případě, pokud plánujete poslat květiny vaší mamince, tetě, nebo sestře a vyznat jim tak váš zájem a starost. Růžové lilie navíc najdete v různých odstínech, proto máte stále na výběr velkou a zajímavou škálu barev. Pokud jste v roli muže, co právě pozval svoji vyvolenou na rande, s kyticí sladkých, růžových lilií rozhodně také nešlápnete vedle! Navíc jsou vhodné i jako oslava výročí.

 

Bílé lilie představují čistotu a skromnost

Bílá barva je obvykle spojována s čistotou a nebem. Svěží, bílé lilie představují skromnost a čistotu, což z nich dělá ideální květinu pro pohřby, která dokáže dokonale vystihnout pocity soucitu. Bílé lilie jsou také dokonalý způsob, jak druhým ukázat, že pro vás znamenají skutečně hodně. Jsou také oblíbenou volbou do svatebních kytic, kde dokážou dokonale vyjádřit čistou a upřímnou lásku k partnerovi, jako jeden z důležitých manželských závazků. Bílé lilie můžete využít jako květinovou dekoraci jak u smutečních událostí, tak i u romantických svateb.

 

Žluté lilie vám přinesou štěstí, radost a bezstarostnost

Odstíny žluté povzbuzují pocity štěstí, radosti a bezstarostnosti. Jasné a slunečně žluté lilie vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Pokud chcete vašim kamarádům dokázat, jak moc si vašeho vzájemného přátelství vážíte, žluté lilie jsou skutečně vhodnou volbou pro tuto příležitost. Jsou to květy přátelství a veselosti. Žluté lilie tu ale nejsou jenom pro naše kamarády a známé, můžete jimi obdarovat i vaši maminku, babičku nebo další příbuzné, kterým dáte najevo vaši úctu.

 

Fialové lilie jako nostiel hrdosti, úspěchu, důstojnosti a obdivu

Fialová barva znamená hrdost, úspěch obdiv a úspěch. V souvislosti s královskou hodností byly fialové lilie vždy považovány za vzácné a exkluzivní. Fialovými liliemi překvapte kohokoliv, koho z celého srdce obdivujete a je pro vás vzorem. Další možností, kdy zvolit právě fialovou barvu lilií může být situace, pokud hledáte vhodné květiny pro vaši maminku nebo babičku. Tato luxusní barva bude odrážet výjimečnost jejich osoby, která je zkrátka nenahraditelná.

 

Oranžové lilie jako symbol tepla, pozitivní energie a důvěry

Oranžová je jasnou barvou, která symbolizuje pozitivní energii, teplo, důvěru, vášeň a celkovou spokojenost v životě. Stejně jako zářivě žluté lilie vystupují svou jedinečnou barvou z davu, podobně je tomu tak i u oranžových lilií. Obvykle jsou symbolem cti a úcty ke člověku, kterého určitým způsobem obdivujete nebo je pro vás vzorem. Pokud tedy chcete vyjádřit vaši vděčnost konkrétní osobě za práci, kterou pro vás kdy udělala, oranžové lilie budou tou správnou barevnou volbou. Zároveň v případě, že vaše blízké potkal v jejich životě významný úspěch, oranžové lilie budou skvělou formou jak tento milník oslavit.

 

Symbolika lilií


Historicky jsou lilie květinami, které můžete věnovat k oslavě 30. narozenin. Ovšem s tolika různými druhy lilií a významy skutečně nemusíte čekat až do 30. narozenin, abyste mohli někomu věnovat kytici nádherných lilií. Každá odrůda lilie má svůj vlastní a jedinečný význam, proto při správném výběru můžete vytvořit skutečně nezapomenutelnou a smyslnou kytici.

 

Asijské lilie: Jsou symbolem manželství a čistoty. Jedná se o populární druh lilií zejména díky tomu, že je můžete sehnat v různých variantách a barevných kombinacích. Tudíž si s nimi můžete skutečně vyhrát.

Bílé asijské lilie: Bílé asijské lilie jsou v západních kulturách často spojovány s manželstvím a čistotou. Jsou také vhodné pro oslavu narození miminka nebo jako oslava nových začátků. Růžové asijské lilie symbolizují uzdravení a nesou v sobě kus romantiky.

Orientální lilie: Jsou perfektním symbolem pro svatby. Ve spojení s Pannou Marií jsou orientální lilie také symbolem čistoty a znovuzrození. Orientální lilie vytvoří perfektní dárek pro novomanžele a jsou dokonalé pro tento jedinečný milník v jejich životech.

Kala lilie: Kaly jsou symbolem víry, čistoty a síly. Kala lilie má různé významy v jednotlivých kulturách a náboženstvích. Stejně jako orientální lilie, i kala je perfektním dárkem jako svatební blahopřání.

 

Lilie jsou zkrátka klasika, se kterou nic nepokazíte. Využijte její variability a vytvořte dárek přímo na míru dle situace a pro konkrétního člověka.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

BONDY

BONDY
Neprodejné

LINSY

LINSY

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

PINK

PINK

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé