Proč je prosinec nejlepším měsícem pro narozeniny

 Prosincoví oslavenci


Dnes přinášíme další ze série článků o narozeninách a prozradíme vám zábavná fakta o dni, který všichni rádi slavíme! Přes zkoumání, proč slavíme příležitosti, kdy jsme zase o rok starší, až po objevování narozeninových tradic po celém světě. V tomto článku prozkoumáme, proč patří prosincové narozeniny mezi ty nejlepší, i když leckdo tomu může oponovat, protože právě v prosinci dostává dárky každý z nás.

 

V prosinci se lidé všech vyznání a prostředí přeorientují na slavnostní režim a jsou připraveni se uvolnit, zahřát a rozveselit. Pochmurná a ospalá fáze zimy ještě nenastala, případný sníh je pravděpodobně spíše malebný než plný nenáviděné břečky a většina zaměstnavatelů také dopřeje svým zaměstnanců několik dnů svátečního volna, což je ideální doba pro narozeninovou oslavu! Vzhledem k tomu, že novoroční předsevzetí ještě nejsou na pořadu dne, umožní prosincové narozeniny vám i vašim hostům propašovat do sebe poslední požitky bez pocitu viny. To, že jste se narodili v prosinci, vám neumožnuje pouze skvělé prostředí pro oslavu, ale také některé dárky navíc, které se nedají koupit.

 

Prosincové děti jsou pohodové a chytré

Podle neurologické neziskové organizace ECNP, která se věnuje záležitostem týkajících se fungování mozku a léčby jeho poruch, jsou prosincové děti méně náchylné ke změnám nálad než téměř všichni ostatní. U prosincových dětí se jen zřídkakdy objevuje cyklotymická nálada, což je stav, který je charakteristický rychlým střídáním pocitů smutku a radosti. Ačkoli děti narozené v prosinci obvykle patří ve škole k nejmladším ve třídě, což může mít podle obav některých rodičů vliv na prospěch a sociální úzkost dítěte, ekonomové zjistili, že mladší studenti mají často kariérní výhody. Nejen to, ale britská studie zjistila, že prosincové děti mají o 20 % vyšší pravděpodobnost, že budou studovat na vysoké škole, než děti, které slaví své narozeniny v létě.

 

Prosincové narozeniny chrání i oslavují

Prosincové děti, mají pro svůj měsíc hned dvě narozeninové květiny! Z nichž každá má odlišnou a jedinečnou barvu a strukturu. Cesmína je symbolem štěstí a bezpečí domova a stejně jako vánoční stromeček je stálezelená. Je oblíbená na svátečních věncích, podle křesťanské tradice představují červené bobule cesmíny Ježíšovu krev a její ostré listy trnovou korunu.

 

Druhou květinou je ne moc překvapivě vánoční hvězda. Papírově bílá nebo rudě červená se zlatým středem květu a jemnou vůní. vánoční hvězda, která je v západních kulturách historicky symbolem cti a laskavosti a na východě symbolem prosperity, je dokonalým květem pro období oslav.

 

Prosinec daruje dlouhý život a zdravé srdce

Generační studie ukazují, že prosincové děti mají větší šanci dožít se věku 105 let a více v porovnání s dětmi, které se narodily v létě. Částečně je to způsobeno nižším rizikem kardiovaskulárních onemocnění u dětí narozených v prosinci. Studie Kolumbijské univerzity provedená na téměř 2 milionech osob zjistila, že lidé narození v období od září do prosince mají o 18 % nižší riziko srdečních onemocnění než průměrný Američan. Přestože nebyly zjištěny žádné konkrétní příčiny, pracovníci Kolumbijské univerzity se domnívají, že zvýšení kardiovaskulárního zdraví může souviset se sezónními podmínkami během těhotenství matky.

 

Prosincová znamení zvěrokruhu jsou dobrodružná a odhodlaná

Ti, kteří se narodili v prvních třech prosincových týdnech, mají znamení Střelce. Jedná se o ambiciózní znamení, které žije proto, aby objevovalo a poznávalo svět. Střelci jsou velkorysí a mají talent učit, jejich magnetická osobnost snadno zaujme všechny, které během svých dobrodružství potkají. Symbol tohoto znamení je luk a šíp připravený k výstřelu, na ně dokonale sedí. Vždy míří ke hvězdám a jsou kdykoliv připraveni zahájit nový projekt. Tyto velkolepé ambice mohou vést k přílišným závazkům, ačkoli když nastane správný čas, Střelec dokáže manifestovat cíle, které by si jiní netroufli stanovit.

 

Narozeniny, které připadají na posledních cca deset prosincových dní, jsou ve znamení Kozorohů, kteří patří mezi snad nejsoustředěnější a nejpracovitější znamení zvěrokruhu. Na povrchu nenápadní Kozorozi se rádi odvážou v blízkosti svých nejbližších (i když jim to možná bude třeba připomenout). Jejich workoholické sklony mohou být špatně chápány jako necitlivé nebo neosobní - tak tomu však není! Zajímavé je, že někteří říkají, že Kozorohové stárnou obráceně, zatímco ostatní se s přibývajícími léty cítí unavenější a utrápenější, Kozorohům může rostoucí věk přinést více energie a humoru.

 

Pokud tedy patříte mezi prosincové oslavence a dodnes jste spíše smutnili, že většinu překvapení a dárků dostanete v tak krátké době, už nemusíte!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé