Podzimní úklid zahrady

Jak připravit vaši zahradu na podzimní klid

Ať už chceme nebo ne, musíme si přiznat, že letní měsíce jsou nenávratně pryč a velkoryse přivítat podzim. S nadcházejícími chladnějšími měsíci přichází také zvýšená péče o náš domov a vždy před přechodem z teplého období do chladného, je vhodné připravit nejen váš domov, ale také vaši zahradu na chladnější měsíce. I když by se to na první pohled mohlo zdát jako pořádná fuška, věřte, že s těmito podzimními zahradními a domácími tipy budete za chvilku připraveni na zimu. Navíc si můžete být opravdu jistí, že přípravovou předem si ušetříte opravdu spoustu potíží jak v zimě, tak i v následující jarní sezóně. A to se rozhodně vyplatí! Nahlédněte spolu s námi v dnešním článku na nejefektivnější rady a tipy, jak vaši zahradu připravit právě na následující období.

Venkovní úklid

Zatímco úklid a přípravy na zimu u vás doma mohou počkat i na pozdější, chladnější dny, venkovní příprava a úklid by měla být provedena co nejdříve, abyste se tomuto nečasu venku vyhnuli. Nádherně barevné spadané podzimní listí na vaší zahradě možná může vypadat opravdu krásně a romanticky, ovšem může vám vytvořit také pěknou neplechu! Hlavně problémy spojené s odvodněním půdy, a to určitě nechcete. Proto je dobré pravidelně hrabat listí, abyste nemuseli čelit této nepříjemnosti. Zároveň na vaší zahradě odstraňte všechny mrtvé nebo umírající stromky a keře, které už nejde zachránit. Stejný postup proveďte i s květinami, keři a stromy, které vykazují známky nemoci. V další sezóně by vám mohli udělat více škody než užitku. Proto všechny mrtvé a nemocné rostliny a stromy vyhoďte na kompost a dejte šanci novým. Právě na podzim je ideální čas zasadit nové cibule, aby si mohly přes zimu odpočinout a začít růst znovu v na jaro.

Dále také zkontrolujte a vyčistěte všechny vaše okapy, zda nejsou po letních bouřkách nikde poničené a není zde místo, kde by mohla voda nechtěně zatékat. Tato kontrola je důležitá hlavně z důvodu zvýšených dešťových a sněhových srážek během podzimních a zimních měsíců a nikdo z nás nechce řešit zateklou venkovní vodu u sebe doma, zvláště když tomu jde velmi snadno předejít.

 

Zbavte se nepořádku a nepotřebných věcí

Věřte nebo ne, hromadící se zbytečnosti a nepořádek v bytě může opravdu výrazně ovlivnit váš duševní a emoční stav. Místo toho, abyste se ale během jednoho dne snažili dát dohromady celý dům, zaměřte se raději na jednu konkrétní místnost, do které se ale opravdu hluboce ponoříte. Díky tomu, že se zaměříte na konkrétní prostor se vyhnete chaosu, který by vám jenom způsobil další stres a pocit ještě většího nepořádku než stavu, který byl pro úklid počáteční. Zároveň máte čas soustředit se na jednotlivé věci a opravdu zjistit, zda dané věci potřebujete, nebo jsou jen další skládačkou celkového nepořádku a chaosu. Na to všechno získáte dostatek času promyslet, co s danou věcí dál, nechat, darovat, nebo už je opravdu v takovém stavu, že jediné, co s ní můžete udělat je vyhodit? Při úklidu konkrétních místností je důležité zůstat trpělivý a opravdu odhodlaný, jelikož může trvat opravdu dlouho a často déle, než jste předpokládali. Důležité je se ale nevzdávat, protože výsledek bude stát o to více za to! A pocit po úklidu bude opravdu bezkonkurenční a jedinečný, tomu věřte. Navíc nové uspořádání a organizace věcí vám dá pocit i vnitřní spokojenosti a pohody.

 

Vánoční svátky v klidu a v pohodě

Přijde vám, že Vánoce jsou stále ještě daleko? Jenom si vzpomeňte, jak rychle nám uběhlo léto a podzim už je tady. Proto dalším z důvodů, proč se do razantního podzimního úklidu ponořit je ten, že během zimních měsíců trávíme mnohem více času doma, než je tomu v létě a na jaře, kdy nás naopak krásné počasí láká ven. Proto je dobré se cítit u sebe doma opravdu příjemně a pohodlně, protože kde jinde, než u vás doma? Ještě k tomu přichází sváteční dny, kdy se u vás doma vystřídá celá rodina, proto je dobře se cítit také jako dobrý hostitel i v tomto směru.

 

Skladování zahradních věcí

Během zimních měsíců na zahradě nebudete pravděpodobně trávit tolik času, a proto je důležité se správně postarat také o vaše nářadí a zahradní potřeby. Pořádně je před zimním uložením očistit a připravit na další sezónu, abyste je našli krásně čisté. Sami uvidíte, jak budete na jaro děkovat, že jste vaše nářadí očistili předem a nečekali až na novou sezónu.

 

Pokud dodržíte tyto základní kroky, věřte tomu, že si následující sváteční období užijete v klidu a v pohodě, bez zbytečného stresu. Kdykoliv se objeví neočekávaná sváteční návštěva, můžete si být jistí, že jste připravení a nepřemýšlet nad žádným snítkem prachu či nepořádkem. Váš dům i zahrada budou tak skvěle připravení na přečkání dlouhých zimních měsíců a vy navíc najdete věci díky přeorganizování a řádnému úklidu mnohem snadněji než kdy předtím, a to se vyplatí!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé