Pět tipů pro dokonalou letní svatbu

Nejlepší tipy pro letní svatby

 

Léto máme v plném proudu, a to znamená jedinou věc, sezóna letních svateb již začala a termíny krásných venkovních prostor hlásí plnou kapacitu. Není se vůbec čemu divit, léto doslova vybízí k oslavám a velkým akcím, ke který rozhodně svatební obřady patří. Pokud k tomu přičteme navíc ještě velkou loňskou pauzu, kdy svatební obřady byly velmi limitovány, letos se s nimi doslova roztrhl pytel. Plánování dokonalé letní svatby ovšem není jen tak a chce to určitě dlouhé přípravy, které nechcete podcenit. Každý pár se modlí za nádherné počasí, na které s letní sezónou tak trochu spoléhá, kdo by se chtěl ženit nebo vdávat v dešti. Ovšem i takové sluníčko a horké letní teploty dokážou pořádně potrápit, a to nejen svatebčany, ale také například nevěstinu kytici, nebo další květinové dekorace. V dnešním článku jsme si pro vás připravili hned několik tipů, díky kterým si můžete naplánovat dokonalou letní svatbu přesně podle vašich představ. Pokud se jich budete držet, můžete být naprosto v klidu.

 

 

Vyberte ty správné květiny

Objednání květin online pro vaši svatbu je jedním z nejchytřejších tahů, které pro vaši svatbu můžete udělat. Je sice nutné začít plánovat skutečně dostatečně dopředu, ovšem pokud se stále nacházíte v procesu plánování, není nad čím váhat! Při rozhodování, který květinový druh bude ve vaší kytici dominantní a kterými dalšími jej doplníte, nezapomeňte vzít v úvahu, které květiny snáší teplé a slunné počasí dobře a které naopak nikoliv. Toto rozhodnutí vám ušetří spoustu stresu a možná také smutku, nikdo přece nechce povadlé rostliny na svém Dnu D! Druhy jako jsou například chryzantémy, karafiáty nebo například zajímavé aloe vera patří mezi trvanlivé odrůdy, které vydrží i trochu letních veder. I přesto byste se je měli snažit udržovat v co nejchladnějším prostředí a pravidelně je zalévat jak před samotnou svatbou, tak i během celého dne.

 

Doporučujeme vytvořit odkládací místo pro nevěstinu kytici, pro momenty, kdy ji nutně nebude potřebovat jako je například obřad nebo focení. Ve chvilkách jako je například oběd nebo zábava může být kytice umístěna na příjemném, chladném místě, kde se jí navíc dostane dostatečné zálivky a bude ušetřena teplotnímu šoku. Stejné doporučení platí taktéž pro květiny družiček.

 

Využijte venkovního potenciálu

Nejlepší způsob, jak využít krásné letní počasí je využít ho na maximum. Ovšem je nutné myslet také na možnost, že počasí bude příliš horké a dlouhodobě nesnesitelné, proto je dobré využít obou možností a spojit venkovní svatbu v kombinaci s krytými prostory. Pokud si chcete užít letního počasí opravdu na maximum a neláká vás žádná restaurace, sklípek ani hotel, terasa nebo party stany budou s největší pravděpodobností ideálním řešením. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je nutné zajistit je také neustálý přístup k vodě. Poslední věc, kterou chcete na vaší svatbě řešit je omdlení některého z hostů. Voda a pravidelný pitný režim je důležitou součástí letních svateb a obřadů proto tuto položku skutečně nepodceňte. A to jak u vašich hostů, tak i u samotných novomanželů!

 

Přemýšlejte o slunci

Kromě fyzického nepohodlí a nevolností, může teplo a přímé slunce značně ovlivnit i další aspekty vašeho velkého dne. Pokud plánujete váš obřad venku, doporučujeme se vyhnout kovovým materiálům. Proto není rozumné volit kovové židle, které by sluneční paprsky dokázaly pořádně rozpálit. Dobré je mít po ruce také opalovací krém, příjemný osvěžovač a ujistěte se, že máte vše potřebné k tomu, abyste vaše jídlo a pití udržely v chladu a nejlépe studené. Dobré je zvážit také materiál, ze kterého si necháte šít šaty nebo oblek. Vzdušné a lehké materiály jsou rozhodně lepší a příjemnější volbou než tradiční, těžké látky.

 

Nezatěžujte vaše břicho těžkými jídly

Většina svatebních hostů se samozřejmě těší na svatební hostinu, ovšem i zde je důležité přemýšlet dopředu. Těžké jídla společně s horkým, letním počasím nejdou ruku v ruce. Menu složené z lehčích pokrmů bude vhodnější variantou, které ocení nejen hosté, ale také novomanželé. Díky lehčím a lépe stravitelnějším jídlům si tak svatbu užijete mnohem více. Žádná únava ani pocit plnosti nehrozí. Zakomponujte do většiny jídel ovoce a zeleninu, která je v létě nejčerstvější a plná chuti. Dodá navíc každému jídlu opravdovou chuť a tu pravou lehkost.

 

Udržujte dort v dostatečném chládku

Všichni na svatebních hostinách a posléze i na fotkách obdivují nádherné vícestupňové dorty. Pokud jej ale neplánujete ihned krájet a servírovat, udržujte dort v příjemně chladné teplotě, ve které vydrží do jeho hodiny H, než se začne slavnostně krájet.

 

Svatba během letních měsíců je skvělým nápadem, pokud ji dokážete pořádně naplánovat!  V opačném případě se může naopak velmi snadno stát noční můrou a zhmotněnou katastrofou. Nikdo nechce být přecpaný, zachraňovat roztopený dort nebo křísit polosuché a umírající květiny. Pokud všechno ale dostatečně dopředu naplánujete, můžete si s klidným srdcem užít nezapomenutelný zážitek v podobě dokonalé letní svatby na kterou budou nejen novomanželé po celý zbytek života vzpomínat, ale také hosté na tento výjimečný okamžik jen tak nezapomenou.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

VINSI

VINSI

VILI

VILI

RUDY

RUDY

VINSY

VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SET KATRINA

SET KATRINA

PERL

PERL

FREZIE + SANTINY

FREZIE + SANTINY

HELI

HELI

GOGI

GOGI

KOTI

KOTI

CONSI

CONSI

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

KLERENS

KLERENS

KOLORINA

KOLORINA

SIDI

SIDI

HAPPYS

HAPPYS

SLODY

SLODY

FREZI

FREZI

TAMA

TAMA

HANDI

HANDI

BABY

BABY

BABY + RAFFAELLO

BABY + RAFFAELLO

GOGI + RAFFAELLO

GOGI + RAFFAELLO

BABY + PLYŠÁK

BABY + PLYŠÁK

GOGI + PLYŠÁK

GOGI + PLYŠÁK

BABY + SEKT

BABY + SEKT

GOGI + SEKT

GOGI + SEKT

BABY + MERCI

BABY + MERCI

GOGI + MERCI

GOGI + MERCI

ALISA

ALISA

PERL + MERCI

PERL + MERCI

PERL + PLYŠÁK

PERL + PLYŠÁK

PERL + SEKT

PERL + SEKT

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé