Péče o květiny utržené na zahradě

Ze zahrady přímo k vám domů

Hlavní otázka dnešního článku bude jednoznačná - které zahradní květiny jsou ideální volbou jako řezané květy do vázy. Existuje opravdu mnoho možností, ze kterých si můžete vybírat a pokud se o ně budete starat správně, budou vám dělat velkou radost! Váš domov se navíc díky květinám stane mnohem příjemnějším a jasnějším místem a to ihned jakmile umístíte první řezané květy do vaší vázy. V dnešním článku si prozradíme hned několik druhů květin, které jsou nejen okrasou pro vaši zahradu, ale také například pro váš jídelní stůl, proto z nich můžete vytěžit opravdu maximum. V dnešním článku vám poradíme, jak zajistit, aby květiny z vaší zahrady vydržely ve váze co nejdéle svěží a krásné.

 

Jak začít?

Abyste udrželi vaše květiny co nejdéle svěží je nutné začít od základu. Při volbě vázy se ujistěte že je opravdu čistá bez jakýchkoliv bakterií nebo usazeného prachu, jedině tak zajistíte, že vaše kytice vydrží svěží co nejdéle. Dalším důležitou radou, kterou je dobré znát je ta, že ne všechny květiny mají rády studenou vodu, s výjimkou tulipánů a narcisů je proto vždy lepší volit vlažnou vodu, se kterou nic nezkazíte. Jakmile si vyberete ty správné květy, opatrně jejich stonky zastřihněte pod úhlem, který pomáhá květinám čerpat více vody. Přímo seříznutý stonek naopak snižuje příjem vody. Ujistěte se taktéž, že jste odstranili všechny přesahující listy, které by byly pod hladinou vody. Právě tyto listy by způsobily rychlejší vadnutí květin a navíc to nevypadá hezky. Do vody můžete přidat také lžíci cukru, abyste zabránili výskytu nechtěných bakterií. Na závěr nezapomeňte každých pár dnů vodu vyměnit, případně dle potřeby přidat výživu pro delší výdrž květin. Všechny vaše květiny ze zahrady by měly vydržet výrazně déle, pokud se budete držet zmíněných rad a tipů.

 

Vypěstujte si vlastní řezané květiny

Mít zahradu vám dává neuvěřitelné možnosti v pěstování květin přesně podle vašeho výběru! Pokud jde o pěstování květin na zahradě, existuje hned několik různých možností. Můžete si vybrat například pěstování přímo ze semen, nebo můžete rovnou investovat do mladých rostlin. Důležitá je také forma pěstování, pokud máte políčko, můžete je pěstovat společně s ovocem a zeleninou nebo naopak můžete mít vlastní květinový záhonek. Pokud nemáte tolik místa, můžete využít prostoru na parapetech, stěnách, kde můžete pěstovat závěsné rostliny nebo vyplnit místa, která by jinak zůstala prázdná. Nyní vám představíme některé z květin, které se dají skvěle využít jako řezané květiny a nejen u vás na zahradě, ale také uvnitř ve váze budou vypadat skvěle!

 

Hrachor vonný

Začneme trochu netradičně hrachorem vonným, který je opravdu snadný na pěstování! Navíc si můžete vybrat hned z několika různých velikostí a barev. Je to jeden z nejlepších květů které můžete mít ve váze hlavně díky jeho dlouhým stonkům nádherné vůni. Ideální doba, kdy řezat hrachor je jakmile se pupeny otevřou. V tento moment je seřízněte co nejníže a umístěte do vázy se lžící cukru. Navíc pokud budete hrachor průběžně prostřihávat, můžete se těšit na stále bohatší úrodu květů.

 

Lilie

Orientální lilie jsou jedny z nejoblíbenějších květů. A to jak pro jejich jedinečný trumpetový tvar, tak i pro jejich nezaměnitelnou vůni. Každá lilie vám dokáže udělat nádherné aranžmá z pár květů. Jedinou nevýhodou lilií je jejich pyl, který dokáže občas nadělat neplechu jak na nábytku tak zanechat skvrny na ubrusu. Chcete-li této nepříjemnosti zabránit, jednoduše odstraňte z květiny tyčinky.

 

Slunečnice

Tato veselá květina dokáže vyrůst do opravdu majestátních výšek. Existují však i menší odrůdy, které naopak produkují více květů a jsou proto i vhodnější do vázy. Například odrůda Harlekýnu je jednou z nejoblíbenějších a nejvyužívanějších pro zahradní pěstování. Abyste ze slunečnice vytěžili maximum je nejlepší ji seříznout ještě těsně předtím, než se celá otevře. Díky tomu vám vydrží mnohem déle ve váze. Další tip je sběr slunečnic brzy z rána nebo pozdě večer, kdy teploty nejsou tak vysoké a pro květiny to nebude takový šok. Slunečnice vždy řezejte pomocí ostrých zahradnických nůžek.

 

Tulipány

Po temných zimních dnech dokážou opravdu nádherně rozajsnit nejen vaši zahradu, ale celý váš domov. Tulipány pořídíte v mnoha barvách a patří mezi jedny z nejžíznivějších květů, proto je opravdu důležitá pravidelná zálivka. Známým trikem je řezání stonků tulipánů přímo pod vodou, aby se do nich nedostal vzduch. Zároveň také nikdy nekombinujte tulipány spolu s narcisy, které do vody vypouští látky, jež zabraňují tulipánům čerpat vodu.

 

Mečíky

Mezi oblíbené letní květiny rozhodně patří mečíky. Jejich jedinečný tvar, posloupnost květů a široká škála barev se bude ve vaší váze rozhodně vyjímat! Mečíky vždy seřízněte dole na stonku v době, kdy se jejich květy začínají otevírat světu.

 

Pokud máte to štěstí a vlastníte opravdu velkou zahradu, můžete si užívat všechny zmíněné květy, pokud se ale musíte trochu uskromnit, vyberte si druh, který je vašemu srdci nejbližší a pro podmínky vaší zahrady nejideálnější, aby vám dělal radost co nejdéle.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

BONDY

BONDY
Neprodejné

LINSY

LINSY

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

PINK

PINK

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé