Pánská kytice

Kytice pro muže

Potřebujete zařídit dárek pro chlapa, nebo jen chce vyjádřit vaše city a nevíte jak? A říkáte si, jak jednoduché by bylo jen tak věnovat květiny? A vlastně proč ne? Proč je stále něco zvláštního na věnování květin mužům? Kytice neznamená nutně dárek jen a pouze pro ženy, naopak v poslední době stále více mužů dostává květiny a je to naprosto normální. A to ať už v případě, že se snažíte vyznat vaši lásku, poblahopřát k narozeninám, nebo jen tak udělat radost novým kouskem do kanceláře. Květiny se stávají naprosto běžnou volbou jak překvapit a potěšit vaše nejbližší muže v životě. Pojďme se dneska podívat blíže na toto kontroverzní téma, které je v dnešní době stále diskutovanější.

Časy se změnily

Před deseti, možná dokonce pouze před pěti lety bylo považováno zasílání květin mužům za nevhodné nebo divné. Možná je to dobou, kdy se role žen a mužů stále více vyrovnávají a rozdíly mezi tím, co je víc ženské nebo víc mužské se začínají stírat. Dříve bylo vyjadřování pocitů u mužů považováno za něco jako slabost, ovšem v dnešní době je naprosto normální a přirozené dávat naše pocity najevo a nechat jim volný průběh. A to ať už jste muž, nebo žena. A nejen květiny a vyjadřování pocitů, ale také běžné věci jako je péče o zevnějšek a další věci.

 

Pro každého muže je tu květina

Máte pocit, že neexistuje žádná opravdu ryze mužská květina, možná máte pravdu, ale zde je vhodné se zeptat, je to vůbec třeba? Přece jen nabídka květin je tak široká, že si vybere opravdu, ale opravdu každý. A věřte tomu nebo ne, i muži mají své oblíbené květiny, jenom o nich možná nemluví tolik, co ženy. A udělali jsme pro vás menší průzkum, kdy jsme se ptali mnoha mužů z různých profesí a skupin, jakou květinu by si přáli dostat.

 

Jakou barvu zvolit?

Muži nevidí svět černobíle, ovšem stále zde existují barvy, kterým je možná lepší se vyhnout a opravdu je nechat na ženské škále. Mezi tyto barvy patří nejčastěji pastelové barvy plné něžných barev. Tvrdší barvy, nebo naopak bílé a krémové jsou vhodnou volbou pro mužské kytice. Skvělou volbou jsou například moderní orchideje, které seženete jak v bílé tak i fialové barvě. Orchideje jsou navíc ideálním společníkem pro květinového začátečníka nebo pro na váš kancelářský stůl. Pokud je sezóna slunečnic, není na škodu věnovat i zářivé slunečnice, které rozzáří den naprosto každému bez ohledu na pohlaví. Mnoho mužů zmínilo také exotičtější a méně obvyklé květiny, které jsou pro ně zajímavé například tvarem nebo barvou. Může to být sukulent, birds of paradise nebo bambus. Současně jsou květinová aranžmá pro muže doplněna jemnějšími, čistými prvky jako je například lilie, které dodají celkovému aranžmá jemnější vzhled a nádech.

 

Příležitosti a květiny

Stejně jako u žen, jinou květinu zvolíte, když vyrazíte na rande a jinou dáte vaši kamarádce na obědovém setkání. Stejná pravidla platí i u květin pro muže. Pokud chcete poblahopřát kamarádovi, bratrovi nebo známému, vhodné květiny budou například gerbery, žluté růže nebo bambus. Pokud chcete vyznat vaši lásku, zvole červené růže, tak jako byste zvolili pro ženy. Pokud chcete někomu popřát mnoho štěstí u zkoušek nebo na pohovor, zkuste věnovat alstromerii.

 

Kdy věnovat muži květinu?

Zde je naprosto jednoduchá odpověď. Jakákoliv příležitost, u které byste zvolili květiny pro ženu, je vhodná stejně také pro muže. Běžně se jedná o příležitosti, které si zaslouží malou pozornost nebo oslavu, mezi takové patří například narozeniny, svátek, výročí či úspěšně složené zkoušky nebo nová práce. Také společenské akce jako je například kamarádská grilovačka, první návštěva v novém bytě nebo domě si žádá květinu. Zde si můžete trochu pohrát a nebude na škodu zvolit například květiny v květináči, které jsou nejen skvělým uvítacím dárkem, ale také dekorací, která bude zkrášlovat místo ještě dlouho po vaši návštěvě.

 

Ať už jste někdy věnovali květiny muži nebo ne, věříme že vás náš dnešní článek alespoň mírně inspiroval k tomu, to vyzkoušet. Na věnování kytice muži není vůbec nic divného, proto to vyzkoušejte a překvapte kamaráda třeba ještě dnes.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

ŽANETA

ŽANETA

TRUDY

TRUDY

RUDY

RUDY

IRINA

IRINA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

ELISE

ELISE

LEONA

LEONA

MONIKA

MONIKA

MIRIAM

MIRIAM

BELINDA

BELINDA
Neprodejné

KARMEN

KARMEN

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ZILI

SET ZILI

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

ALEXA

ALEXA

KATRIN

KATRIN

ORANGE

ORANGE

CHRYZ

CHRYZ

HELI

HELI

SLUNDY

SLUNDY

ORANGES

ORANGES

KLERENS

KLERENS

ORANGINAS

ORANGINAS

COJIN

COJIN

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK
ks ? 0 Kč

DAFNE + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + SEKT

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + SEKT
ks ? 0 Kč

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + MERCI

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + MERCI
ks ? 0 Kč

DAFNE + MERCI

DAFNE + MERCI

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

KVĚTINOVÝ KOŠ BEST

KVĚTINOVÝ KOŠ BEST

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé