Něco o modrých květinách…

Jaký význam nese modrá květina?

Květiny existují v mnoha různých barvách a odstínech, ale modrá je jedna z přírodních zvláštností, jeden z těch tajuplnějších odstínů. Existuje pár odrůd modrých květin, ať už se jedná o pomněnky, hortenzie, kosatce nebo květ lotosu.

Neobvyklost této barvy v přírodě ji dává svůj osobitý styl a zvláštní význam.

Jaké druhy modrých květin se v přírodě vyskytují?

Někteří lidé jsou občas překvapení, když zjistí, že je velice málo, jestli vůbec nějaké modré volně se vyskytující druhy běžných řezaných květin jako jsou růže, gerbery, karafiáty a chryzantémy.

Pokud jste někdy modrou verzi těchto běžně v obchodech dostupných květin viděli, tak to bude díky speciální práci floristů, kteří k dosažení této jedinečné barvy musí jejich květy a okvětní lístky nabarvit.

Nejběžnější modré květiny nebo květiny, které se mohou modrou variantu chlubit...

  • Pomněnka
  • Kosatec
  • Povijnice
  • Lotos
  • Petúnie
  • Hortenzie
  • Orchidej
  • Astra
  • Chrpa
  • Ladoňka

Sice se nejedná o květiny, ale jsou stejně modře půvabné, i když tomu název jejich rodu moc nenapovídá. Jedná se o bodláky, což jsou vlastně ve skutečnosti exotičtěji vypadající příbuzní květinám, jako například jejich zástupce bělotrn astře. Dalším modrým zástupcem je tzv. máčka (Eryngium), který dokáže zajímavě dotvořit sofistikovanou kytici.

Ať už je vaše kytice modrých květů přirozeně modrá nebo do modra nabarvená, v každém případě nese obdarovávanému něco jedinečného, jistý význam.

Co tedy modré květiny komunikují?

Klid a vyrovnanost

Modrá je barva klidu a vyrovnanosti a modré květiny samozřejmě nesou velmi podobný význam. Používají se často jako způsob k zažehnání pocitu úzkosti či neklidu a mohou nám tak pomoci v období stresu.

Naděje

Navzdory spíše ponurému významu modré, vnímané jako barva smutku, se o modrých květinách také říká, že značí naději a pozitivní pohled do budoucna. Tímto se modrý pugét skvěle hodí pro někoho, kdo stojí na začátku nějakého nového dobrodružství ať už profesního, tak v osobním životě.

Sny a jasnost

Věří se, že modré květiny dokážou vyložit sny, ujasnit nám po čem sníme, po čem toužíme. Hodí se tak skvěle pro tvořivé lidi v situaci, kdy hledají inspiraci a přirozeně i pro ty, kteří po něčem či někom touží, ale jasně si to neuvědomují.

Tajemství

Modrá je v mnoha uměleckých dílech barva noci a stínu, a tak ideálně zastane roli barvy tajemství. Jestli hledáte něco, co vaší kytici dodá špetku neznáma a nadpozemského, modré květy mohou být tou správnou volbou.

Svatba

Každá budoucí nevěsta vždy hledá pro sebe „něco modrého“ a modré květiny mohou tento samozřejmý doplněk zajistit. Jak jsme se dříve zmínili, mnoho obvyklých adeptů na svatební pugét nemají přirozené zástupce v modré barvě. Nicméně floristkami upravené květiny dokážou tento sen snadno splnit, když přijde na svatební pugét modrého zabarvení.

 

Jak se zdá, modrými květy můžete říct mnoho… i beze slov.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

VENDY

VENDY

VINI

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TANA

TANA

JULIANA

JULIANA

AGATA

AGATA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

CLOE

CLOE

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

HANNAH

HANNAH

VINSY

VINSY

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

BONDY

BONDY
Neprodejné

GERBERY

GERBERY

LINSY

LINSY

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

ROSANA

ROSANA

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

KARMELITA

KARMELITA

FRÍDA

FRÍDA

PERL

PERL

CHRYZ

CHRYZ

LIEN

LIEN

DOLY

DOLY

SULY

SULY

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

HAPPY

HAPPY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé