Nápadité dárky pro milovníky květin - 2. díl

Originální dárky pro milovníky květin - 2. díl

 

V prvním dílu série nápadité dárky pro milovníky květin jsme si představili hned několik zajímavých květinových dárků a dnes v nich budeme pokračovat. Nápadů na dárky totiž není nikdy dost a zejména těch tématických. Všichni milovníci květin nebo náruživí zahradníci rozhodně ocení dárky spojené s květinami. Proto jsme si pro vás v Kytice expres připravili další díl plný dárkové inspirace, kdy budete mít jistotu, že tyto Vánoce máte vystaráno! Už žádné dárky bez ducha a nápadu, naopak promyšlené a přesně na míru člověku, na kterém vám zaleží.

 

Semena květin

Vypěstujte si krásné květiny z balíčku semen! Květinová semínka jsou dobrým dárkem pro hostitelky nebo dárkem do zásoby pro zahrádkáře, kteří milují květiny. Cínie jsou odolné vůči teplu a velmi snadno se pěstují přímo ze semen, proto jsou dobrým nápadem na vánoční dárek. Možná byste se až divili, kolik radosti může přinést malý balíček semínek! Pokud s výběrem semen květin teprve začínáte, doporučíme vám semena cínií. Na rozdíl od mnoha jiných semen lze cínie pěstovat přímo ze země, takže se snadněji pěstují. Cínie pocházejí z Mexika, což znamená, že jsou odolné vůči horku. Tyto květy vám nabídnou zářivé barvy na jedno léto. Nejlepší ze všeho je, že z cínií se dělají krásná aranžmá z „řezaných květin“. Můžete je seříznout, dát do vázy a sledovat, jak se zaplní ještě více květy!

 

Knihy o rostlinách pro zapálené zahrádkáře

Objevte květiny, kterým se daří v našem podnebí! Chcete-li věnovat neobvyklý dárek zahrádkáři, darujte knihu o rostlinách, která se zaměřuje na naše podnebí, aby získal co nejvíce užitečných informací. Zvažte také úroveň znalostí, pokud se jedná o zapáleného začátečníka, základy pěstování květin může být trefa do černého, naopak pokročilé pěstování náročných rostlin už pravděpodobně tolik radosti nepřinese. Vždy se nad konkrétní knihou snažte přemýšlet v souvislostech s konkrétní osobou. Pro milovníky orchidejí může být naopak zajímavé čtení cokoliv spojené s orchidejemi. To platí pro každý druh květin. Chcete přece aby dárek udělal radost, ne aby se stala dalším sběračem prachu v knihovně.

 

Květinové nůžky

Udržujte květiny hezké a upravené! Květinové nůžky jsou dobrým nápadem na dárek pro ostřílené květináře, včetně začínajících zahradníků. Květinové nůžky umožňují snadno odstřihnout odumřelé květy, aby mohly vyrůst nové, jsou také nezbytným pomocníkem při práci na zahradě, neexistuje snad nic horšího, než tupé nůžky. Velkou výhodou zahradnických nůžek je ta, že můžete být při stříhání opravdu přesní, takže omylem neodstraníte více květů, než jste zamýšleli. Květinové nůžky najdete v každém zahradnickém centru nebo na specializovaných internetových obchodech se zahradním vybavením a potřebami.

 

Předplatné květin

Rozjasněte si pravidelně domov čerstvými a neobvyklými kyticemi. Chcete-li darovat jedinečný dárek pro milovníky květin, darujte neobvyklou kytici od místního pěstitele květin. A ne jednou! Ale hned několikrát. Květinové předplatné se za poslední dobu staly skutečným hitem a my se vůbec nedivíme! Který milovník květin by nechtěl dostávat kytici čerstvých květin na pravidelné bázi? Květinové předplatné je zajímavý nápad pro maminku, manželku nebo i kamarádku, která miluje květiny. Porozhlédněte se po možnostech květinového předplatného ve vašem lokálním květinářství. Většinou se jedná o měsíční předplatné, kdy konkrétní den v měsíci u vás zazvoní květinový kurýr s voňavou donáškou plnou čerstvých květin! Už jenom představa, že obdarovaný bude mít každý měsíc na jídelním stole kytici čerstvě řezaných květin.

 

Květinové dekorace

Pokud máte pocit, že znáte vkus příjemce skutečně dobře na to, že si troufnete koupit květinovou dekoraci přímo, hurá do toho. Pod stromeček pravděpodobně nebudete věnovat květinové aranžmá z čerstvých květin, ale nabídka je opravdu široká! Sušené květiny jsou skvělou volbou pro tuto příležitost, navíc jejich životnost je téměř nekonečná. Pokud tedy znáte styl a preference příjemce, můžete ho pod stromečkem překvapit stylovou květinovou dekorací.

 

Roztomilá trička pro milovníky květin

Ukažte světu, že jste květinová máma nebo táta! Roztomilé trička s vtipnými popisky potěší každého. Trička, které o vás bude vesele prohlašovat, že se jedná o hrdou květinovou mámu potěší každou zapálenou zahradnici nebo milovnici pokojovek. Naopak pánskému osazenstvu můžete věnovat tričko s popiskem květinový táta. Dárek v podobě trička s vtipným popiskem je vhodný pro všechny, kteří mají zároveň rádi smysl pro humor a neberou se tolik vážně.  Zkuste navíc pohledat trička s květinovým motivem u lokálních a udržitelnějších značek, ať jsou ještě blíže k přírodě.

 

Další díl tipů na dárky pro milovníky květin a zapálené zahradníky přinesl další várku inspirace pro všechny, kteří ve svém okolí mají další milovníky květin nebo zapálené zahradníky. My ovšem s inspirací ještě nekončíme a v rukávu máme stále několik zajímavých dárků, o které se s vámi podělíme v posledním díle této série.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ALSTROMERIE + FREZIE

ALSTROMERIE + FREZIE

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ
ks ? 0 Kč

BABY

BABY

QUEEN

QUEEN

MADLA

MADLA

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

LOVE

LOVE

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

ALISA

ALISA

AMALKA

AMALKA

REBECA

REBECA

RŮŽE A SLUNEČNICE

RŮŽE A SLUNEČNICE

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Růže
ks ? 0 Kč

FREZI

FREZI

DAFNE

DAFNE

HERMIONA

HERMIONA

ZILI

ZILI

PERL

PERL

FREZIE + SANTINY

FREZIE + SANTINY

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

GOGI

GOGI

ZARA

ZARA

RUDY

RUDY

KOTI

KOTI

GANA

GANA

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE EUSTOMY

KYTICE EUSTOMY

KATRIN

KATRIN

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

ELISE

ELISE

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

SLUNEČNICE 1

SLUNEČNICE 1

VINSY

VINSY

ORANGINAS

ORANGINAS

SIDI

SIDI

TINSY

TINSY

HAPPYS

HAPPYS

KLERENS

KLERENS

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé