Květiny odpuzující nechtěný hmyz

Které květiny pomohou proti hmyzu

Představte si ideální letní odpoledne, kdy relaxujete na vaší terase nebo zahradě a v ten moment kolem vás začne létat otravná včela nebo jiný hmyz, který ne a ne dát pokoj. Určitě mnoho z nás zažilo tento nepříjemný pocit, kdy musíte neustále hlídat sebe nebo vaše děti a chránit je tak před nechtěným bodnutím. Nepříjemný a nebezpečný hmyz dokáže doslova zruinovat pohodovou odpočinkovou atmosféru ve vaší květinové oáze. Pro milovníky květin, kteří si přejí mít zahradu plných voňavých květin je neustále poletující hmyz opravdovou výzvou se kterou se musí popasovat. My se vás ale dnešním článkem pokusíme přesvědčit, že existuje ideální řešení! Existují totiž nádherné rostliny, které doslova odpuzují hmyz a vy si tak budete moci užívat relaxační chvilky ve vaší květinové oáze bez otravných bzučících kamarádů. Jste napnutí, jaké rostliny to jsou? Pojďte se na ně společně s námi podívat v dnešním článku.

 

 

Levandule

Zatímco lidé doslova milují uklidňující vůni levandule, štěnice a další nechtěný hmyz vůni levandule nesnáší a ve skutečnosti se jí snaží spíše vyhýbat. Pokud tedy chcete odradit můry, blechy, mouchy, komáry před vstupem do vašeho domova, zkuste si kolem domu a v blízkosti vchodových dveří vysadit levanduli, uvidíte, že již brzy zaznamenáte pozitivní rozdíl.

 

Chryzantémy

Pokud máte opravdový problém konkrétně se šváby, neváhejte ani minutu a přidejte do vaší květinové zahrady chryzantémy. Tyto drobné, barevné květiny odpuzují všechny nechtěné brouky, které si jen dokážete představit. A to od švábů, japonských brouků, ploštic, roztočů až po klíšťata! Jsou tedy dokonalou ochranou před nechtěnými kamarády.

 

Mečíky

Pokud máte ovocnou nebo zeleninovou zahrádku, mečíky jsou téměř nutností, kterou byste rozhodně neměli přehlédnout. Nejen že drobní brouci a komáři nemají rádi mečíky, ale pokud vás zároveň trápí okousané listy salátu od králíků, mečíky vám pomůžou je ochránit. Mečíky se také skvěle párují s růžemi a aby toho nebylo z mečíkových benefitů málo, chryzantémy podporují jejich růst.

 

Petúnie

Další skvělou květinovou volbou, která vám pomůže v boji s nechtěnými škůdci jsou rozhodně petúnie. Stejně tak jako mečíky i petúnie dokážou vaši zeleninovou úrodu ochránit před nežádoucími chrobáky a dalšími nechtěnými škůdci. Zvláště pokud pěstujete rajče a dýně.

 

Nasturtium

Nejen že nasturtium produkuje chemickou látku, která nevoní různým škůdcům, ale zároveň tím chrání různé rostliny ve své blízkosti. Nejlépe uděláte, když nasturtium zasadíte už brzy na jaře, aby v době, kdy se oteplí a škůdci začnou vystrkovat svá tykadla bylo připraveno využít svých benefitů co nejvíce a ochránit vaši zahradu před nechtěnými návštěvníky.

 

Bylinky, které vám pomůžou v boji s nechtěnými škůdci

Bazalka: Olej, který se nachází v bazalkových listech dokáže zabít vajíčka komárů.

Máta: Podobně jako u levandule, mnoho hmyzu doslova nesnáší vůni máty, proto může posloužit jako dokonalý odpuzovač.

Citronová tráva: Olej z citronové trávy se běžně používá do svíček a vosků určených pro odpuzování komárů, proto není divu, že samotná čerstvá citronová tráva dokonale odpuzuje otravné komáry.

Rozmarýn: Rozmarýn vám dokonale pohlídá vaši zeleninovou zahradu před nechtěnými škůdci.

Mugwort: Tato rostlina nemá zrovna nejvíc přitažlivé jméno, nicméně je to jedna z nejúčinnějších rostlin, která vám pomůže odehnat otravné mušky, které dokážou být pěkně nepříjemné.

 

Rostliny odpuzující komáry

Jakmile nastoupí letní teploty, má krásné, teplé počasí jedinou chybu, kterou jsou otravní komáři. Protože komáry přitahuje voda, je dobré se vyhnout leknínům, vodním hyacintům a dalším rostlinám, které si užívají prostředí v blízkosti vody.

 

To je jen několik rostlin, které vám pomůžou z vaší zahrady nebo květinové terasy vytvořit během letních měsíců příjemnější místo pro relaxaci.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

BONDY

BONDY
Neprodejné

RINDA

RINDA

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ALEXA

ALEXA

HERMIONA

HERMIONA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé