Květiny na vás prozradí naprosto všechno

Co o nás prozradí oblíbenost květin

Květiny, ať už jako dárek nebo koupené skutečně jen tak, pro vás a pro vaši radost jsou vítaným způsobem jak oživit běžný den, o to víc den blbec. Od pěstování květin ve vaší zahradě nebo samotné obdivování květin ve volné přírodě až po jejich vystavování v domácnosti, kanceláři či terase, existuje zkrátka mnoho různých způsobů, jak si užít celou řadu odvážných a krásných květů. Možná už dokonale znáte řeč květin, jedinečné symboly spojené s každou barvou a druhem květin, které dokážou sdělit opravdu konkrétní zprávy bez nutnosti jediného slova. Je zde ale také trochu jiný význam květin, který vás naopak dokonale představuje! Chcete se dozvědět více a zajímají vás konkrétní květiny? Dnešní článek bude pro vás ideálním čtením.

 

Květiny a jejich symbolika

Většina lidí bude obeznámena s tradiční symbolikou růží, kterou není nic jiného než vášeň a láska. Koneckonců darování růží někomu, kdo pro vás má zvláštní význam je považováno za romantické gesto po celém světě. Ale co ostatní méně známé květy? Bez ohledu na to, jaký květ vyberete, budou s velkou pravděpodobností naznačovat řadu emocí, které za vás budou vyzařovat už při samotném předávání.

 

Vybrali jste si květiny vy, nebo si květiny vybraly vás?

Pokud vám primárně jde o zkrášlení vašeho domova čerstvě řezanými květinami nebo přidání nového, netradičního a hlavně zářivého odstínu do vaší zahrady hrstkou barevných květů. Květiny jsou opravdu různé a různorodé! Od klasických růží, které zná opravdu každý, až po radostné lilie nebo slunečnice. Každý z nás přitom miluje a preferuje něco jiného a proto máme tendenci si vybírat květiny na základě jejich stylu a odstínu. Pokud jste tedy skutečným fanouškem zářivých, jasných barev a fandíte odvážnějším a netradičním tvarům, s největší pravděpodobností se váš vkus otočí k energickým tropickým květům.

 

Zatímco pokud je váš styl poněkud sofistikovaný, tradiční květy včetně tulipánů, gerber nebo růží budou ty, které si vás přitáhnou. Všichni máme rádi květiny, které nás svým způsobem něčím zajímavým přitahují a lákají. Věděli jste ale, že mnoho z těchto květů má různé významy, přičemž některé mohou úzce souviset s měsícem vašeho narození? Zde přinášíme několik nejpopulárnějších druhů, které dokážou říci mnohé o vaší osobnosti.

 

Růže

V závislosti na jejich odstínu se mohou růže pochlubit několika různými významy. Tmavě červené růže jsou symbolem ohromující krásy, zatímco jemně červené růže vyjadřují pocity touhy, vášně a lásky. Růžové růže jsou symbolem štěstí, milosti a jemnosti, bílé růže znamenají klid, čistotu a nevinost. Jasnější odstíny mají také symbolický význam, přičemž žluté růže představují nové začátky, přátelství a pocity radosti. Méně tradiční oranžové růže označují nadšení a touhu, přičemž korálové růže symbolizují skromnost, přátelství a empatii. Pokud jste typ člověka, který si i přes touhu změny vždycky vybere růže, je velmi pravděpodobné že patříte mezi dobráky, kteří myslí zejména srdce. Váš styl nejen v květinách bude nadčasový, klasický, jednoduchý, ale přesto odvážný!

 

Tulipány

Tyto zejména jarní, oblíbené květy jsou často spojovány s pocity slávy a pravé lásky. Červené tulipány jsou darovány lidmi, kteří chtějí prokázat svou lásku druhému. Fialová barva u tulipánů symbolizuje naopak královskou hodnost, žlutá radost a bílá barva je symbolem způsobilosti a rozhřešení. Pestrobarevná kytice je pro všechny bez rozdílu! Tento krásný květ je zároveň také národní květinou několika zemí včetně Maďarska, Nizozemí nebo Kyrgyzstánu. Tulipány na vás prozradí, že se nebojíte ukázat vaše zdravé sebevědomí a že se vaše nálady občas dokážou velmi rychle prostřídat, díky čemuž se velmi snadno mění i váš styl.

 

Kopretiny

Kopretiny jsou symbolem naděje, nevinnosti, čistoty a jsou k dispozici v různých odstínech. Čím zářivější barva kopretiny, tím větší radost symbolizuje. Pokud máte rádi kopretiny, jedna věc je jasná, patříte mezi optimisty a pravděpodobně patříte mezi malou skupinku lidí, kteří jsou schopni vidět dobro v každé situaci. Vaše radost ze života a neustálý nadhled na věc je ideální vlastností pro všechny vaše kamarádské, partnerské i pracovní vztahy.

 

Šeřík

Šeřík představuje pocity skutečné radosti a mladistvé nevinnosti, přičemž každý odstín se může pochlubit mírně odlišným významem. Fialové šeříky představují lásku, zatímco bílé jsou symbolem nevinnosti a pokory. Co o vás tyto květy prozradí? Pokud milujete šeříky budete pravděpodobně nostalgický člověk, který miluje vintage styl.

 

Narcis

Narcis se velmi často dává přátelům, u kterých si opravdu vážíte vašeho vzájemného kamarádství. Narcisy patří mezi oblíbené jarní květiny, které jsou symbolem naděje, že skutečné jaro po dlouhé zimě je už za rohem. Milovníci narcisů jsou lidé, kteří milují pořádání společenských akcí a jejich povaha je kamarádská, pohodová a uvolněná.

 

Slunečnice

Slunečnice jsou symbolem uznání a to zejména díky jejich proslavenému otáčením se za sluncem. Slunečnice skutečně milují sluneční svit a proto se za ním otáčejí. Jsou národní květinou Ukrajiny a představují čisté myšlenky a lásky. Pokud jste typ člověka, který miluje poznávání nových lidí a získávání nových přátel, slunečnice bude s velkou pravděpodobností patři mezi vámi oblíbené květy. Máte vřelou povahu, odvážnou osobnost a vůbec vám nevadí být chvilku středem pozornosti.

 

Jak vidíme, existuje mnoho různých květů, které odpovídají různým typům osobností a pocitům, což by mělo znamenat, že můžete najít perfektní květ, který za vás řekne přesně to, co si přejete a nebo dokonale popíše vaši jedinečnou osobnost.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

DOROTA

DOROTA

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽENKA

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽENKA

SLODY

SLODY

BARBARA

BARBARA

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SISIN

SISIN

POHŘEBNÍ VĚNEC 3

POHŘEBNÍ VĚNEC 3

CLOE

CLOE

KARIN

KARIN
ks ? 0 Kč

ELISE

ELISE

SMUTEČNÍ KYTICE 2

SMUTEČNÍ KYTICE 2

POHŘEBNÍ VĚNEC 5

POHŘEBNÍ VĚNEC 5

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

KARLA

KARLA

TAMA

TAMA

CINDY

CINDY

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

ELOIS

ELOIS

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

ELZA

ELZA

POHŘEBNÍ VĚNEC 8

POHŘEBNÍ VĚNEC 8

LEONA

LEONA

100 RŮŽÍ

100 RŮŽÍ

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE  6

SMUTEČNÍ KYTICE 25

SMUTEČNÍ KYTICE 25

POHŘEBNÍ VĚNEC 9

POHŘEBNÍ VĚNEC 9

NIKOLETA

NIKOLETA

BABY

BABY

POHŘEBNÍ VĚNEC 10

POHŘEBNÍ VĚNEC 10

RULI

RULI

EUSTY

EUSTY

MONIKA

MONIKA

LIEN

LIEN

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

MATYLDA

MATYLDA

POHŘEBNÍ VĚNEC 12

POHŘEBNÍ VĚNEC 12

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

LEJLA

LEJLA

KLAUDIE

KLAUDIE

SMUTEČNÍ KYTICE 9

SMUTEČNÍ KYTICE 9

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé