Květiny k svátku

Jaké květiny věnovat ke svátku?

Váháte občas jaká kytice je vhodná ke svátku? Nechcete volit nic extra honosného, ale zároveň nechcete urazit něčím obyčejným. V dnešním článku vám představíme 5 květin, s kterými rozhodně nikdy neuděláte chybu. Jejich velká výhoda je univerzálnost, nezáleží zda je věnujete kamarádce, přítelkyni, mamince nebo kolegyni v práci. Jedná se totiž o květiny, které v sobě nenesou žádnou hlubší zprávu, která by mohla vyznít jinak, než jste měli v plánu.

 

Mnoho květin sebou nese svůj jedinečný význam a proto je občas trochu obtížné vyprat tu správnou pro onu příležitost. Nikdo z nás netouží dát svým kolegům v práci kytici s romantickým významem. Tento počin by poté mohl přinést více starostí než užitku. Darovat květiny ke svátku může být krásným gestem, které si vaši blízcí budou pamatovat. Svátek není tak velká a slavností událost jako jsou například narozeniny, proto ne každý očekává, že si dotyčný vzpomene, proto se často s květinami ke svátku pojí i ten krásný okamžik plný překvapení.

 

Klasika v podobě růží

Růže jsou vhodné zkrátka pro každou příležitost a nešlápnete s nimi nikdy vedle. Jedná se o tak univerzální květinu, že ji můžete použít snad pro jakoukoliv příležitost. Jediná věc, která u růží hraje opravdu významnou roli je její barva. U kytice ke svátečnímu dni se pravděpodobně chceme vyhnout vášnivému podtónu, proto není vhodné volit rudé růže, které sebou nesou romantickou symboliku. Naopak další barvy jako jsou bílé, růžové nebo žluté růže vám pomohou vytvořit nádhernou kytici.

 

Orchidej

Jemné, exotické a luxusně vypadající orchideje jsou ideálním překvapením ke svátečnímu dni. Můžete je opět věnovat komukoliv, aniž byste se museli strachovat, jakou skrytou zprávu orchideje sdělují. Orchideje navíc mají tu výhodu, že jejich vzhled je svěží, moderní a vypadají nádherně v každé domácnosti. Můžete je mít téměř kdekoliv, v obýváku na parapetu, na nočním stolku, či na pracovním stole.

 

Oblíbené tulipány

Všem známé holandské tulipány se staly populárními v 17. století, kdy začaly objevovat evropská města. Jejich jedinečný květ ve tvaru kalíšku je k dispozici hned v několika barvách. Žluté tulipány jsou symbolem uznání, pro někoho, komu vděčíte za jeho opravdové úsilí. Žlutá barva je také symbolem radosti a slunečního svitu. Co se týče barvy tulipánů, můžete zvolit jakoukoliv. U tulipánů barva nehraje tak významnou roli, jako například u růží.

 

Lilie

Lilie označuje celý rod rostlin, tudíž jejich výběr je opravdu obrovský. Mezi nejznámější patří jistě tygří lilie, které jsou často dost vysoké. Lilie s sebou samozřejmě také nesou svůj jedinečný význam jímž je pokora a oddanost. Jsou také oblíbenými květinami ke třicetinám nebo k výročí svatby. Ovšem to nebrání tomu, aby nemohly skvěle posloužit jako dárek k svátečnímu dni.

 

Hortenzie

Hortenzie byly poprvé objeveny v Japonsku, kde se staly oblíbenou květinou zejména u báskíku. Hortenzie jsou skvělou volbou pro květiny na za odpuštění, ale také na sváteční události! Vůně hortenzii dostane naprosto každého a stačí pouze prá stonků a bohatá kytice je připravena. I hortenzie můžete najít hned v několika barevných kombinacích, mezi nejoblíbenější patří hlavně fialová, růžová a bílá.

 

Doufáme že náš seznam květin ideálních pro oslavu svátečního dne vám usnadní při vašem výběru a pomůže vám vytvořit úsměv na tváři svátečního oslavence.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

LARA

LARA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

ELISE

ELISE

ELIZABET

ELIZABET

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé