Květinové trendy pro jaro

Top květinové trendy pro následující měsíce

S příchodem jara u mnohých přichází také nová inspirace, nápady a kreativita. Jakmile se kolem nás začnou objevovat krásně barevné květy a květinové aranžmá, společně s teplými slunečními paprsky, krásnějším počasím, nápady v naší hlavě nám najednou připadají mnohem snadněji realizovatelné, než tomu bylo v předcházejících chladných měsících. Následující období si chceme zkrátka užít se vším všudy, k tomu se nabízí i otázka květinových trendů, které ovládnou nejen všechny floristy a květinářství, ale pravděpodobně je potkáte také v běžném životě. Květiny jsou skvělým způsobem jak můžete kombinovat vaše kreativní já a užít si tak krásu tohoto daru naplno.

 

Neformální design inspirovaný přírodou

Ačkoliv to nikdo z nás nechce slyšet, pravděpodobně i v tomto roce budeme nadále trávit stále mnoho času v našich domovech. Proto je nesmírně důležité si prostředí domova udělat co nejpříjemnější a uvolněné, jelikož se zde bude odehrávat velká část následujících měsíců. Díky tomuto faktu neustále roste poptávka po neformálních, ale stále estetických květinových aranžmá, které nám dávají pocit svěžesti, přírody a uklidňující louky kolem nás.

Většina květinových aranžmá opustilo od konvenčního designu, který je pro tuto dobu příliš strojený. Naopak divoká zeleň jako jsou například kapradiny, břečťan nebo luční květy nám přináší pocit svobody. Z neformálních květin a designu doslova srší svoboda a právě tato aranžmá nám navazují pocit blízké přírody. Předpokládá se, že květinová aranžmá v následujících měsících budou mít vyvážené květinové kompozice, však nadále budou méně strukturované a budou obsahovat velké množství přirozených složek.

 

Zároveň se také předpokládá, že budeme svědky různých květinových experimentů přímo z karantény. Mnoho lidí se během této pandemické doby začalo stále více zajímat jak o zahradní, tak i pokojové rostliny. Proto věnují spoustu času studiu o nových druzích a různých květinových novinkách a možnostech. A to je jenom dobře!

 

Veselá žlutá a jemná bílá

Žlutá bude barvou pro rok 2021! Část její přitažlivosti rozhodně spočívá tom, že představuje sílu a pozitivitu v době, kdy to všichni nejvíc potřebujeme. Navíc v kombinaci s bílou tvoří jemné a oku lahodící aranžmá. Žlutá barva je plná veselí a jara, proto je pro tento rok opravdu vítaná. Všechny formy a odstíny žluté od světlé až po kukuřičnou budou opravdovým hitem do všechny květinových aranžmá roku 2021. Další barevnou, květinovou pozornost si získá nesmrtelná bílá, která by se dala považovat za nesmrtelný trend. Bílá barva reprezentuje naopak klid, v této náročné a uspěchané době. Společně tyto dvě barvy dohromady dodají v roce 2021 kyticím pocit klidu a míru a pomohou vám navodit tu správnou, příjemnou atmosféru přímo u vás doma.

 

Nostalgická inspirace

Trend, který odráží melancholickou touhu vrátit se do dob, kdy byl život podstatně jednodušší a jasnější, kdy méně bylo více a každé lidské spojení bylo bráno za samozřejmost, nikoliv za privilegium. Vintage styl doplněný o tradiční květy v tlumených tónech, stylizované do kovových džbánků na vodu nebo dřevěných nádob v nás zanechává pocit vesnické bezstarostnosti a uvolněnosti. Prostý, přírodní styl v nás bude evokovat jednoduchost minulé éry a zároveň nabídne naději na lepší časy, které nás čekají.

 

Menší události = více individuality

Společenské akce v roce 2021 se budou nadále držet menších, ale o to intimnějších a opravdovějších setkání. Bude se to jednat hlavně svateb a smutečních obřadů a to bez ohledu na povinná nařízení, ale také kvůli zajištění co největší bezpečnosti účastníků. Nevěsty tedy budou moci odhodit stres, který doprovází snad každé plánování svatby, aby se všechno stihlo přesně na čas a hlavně aby žádná květinová dekorace nebyla poškozená, nebo jiná, než v jejich představách. Právě díky menším svatebním obřadům se budou, zejména nevěsty, mnohem více soustředit na osobitost, intimnost a dojde tak k pozitivnímu posunu směrem k tvořivosti a osobnímu vyjádření pomocí květin.

Díky menšímu objemu potřebných květin (s méně účastníky se samozřejmě také zmenší požadované prostory) přichází větší volnost a otevřenost nápadům, které se často nemohou právě kvůli kapacitám nebo například cenové hladině uskutečnit. Menší události nejen dávají prostor pro průchod fantazie a otevřenosti, zároveň také umožňují vytvořit opravdu personalizované prostředí, díky kterému se budou všichni zúčastnění cítit opravdu komfortně.

Stejně tak tomu bude i u květinových aranžmá na pohřbech, která budou působit důvěrněji a budou například vyobrazeny v barvách, které měl pozůstalý rád. Členové rodiny najednou získají pocit spojitosti a opravdovosti. Ale hlavně taktéž pocit, že pro poslední rozloučení udělali vše, co bylo v jejich silách.

 

Zlatá je nová neutrální

Trendy interiérového designu stále překvapují. V posledních měsících jste možná zaznamenali, že zlatá barva vrací úder a prostupuje do našich domovů stále více intenzivněji. Můžeme to postřehnout například na nábytku, ale také na dekoracích jako jsou vázy, květináče nebo drobné ozdoby. Zlatá barva se tak pomalu stává neutrální barvou stejně jako například nesmrtelná bílá barva, černá, béžová nebo hnědá. V dnešním roce se nadále můžeme těšit na rostoucí trend kovových odstínů a dalších lesklých materiálů jako jsou například využítí zrcadlového efektu nebo křišťálu. S tímto trendem se zároveň vázy a květináče stávají téměř stejně významných a designovým kouskem jako jsou samotná květinová aranžmá. Proto se můžeme těšit na výstřední kousky z řad květinových dekorací, zajímavé struktury, tvary a nevšedními motivy. Právě tyto netradiční dekorace dodají vašemu domovu moderní šmrnc a pocit luxusu.

 

Méně je více

Minimalismus se odráží téměř do všech sfér našeho života a u květin tomu není jinak! V roce 2021 budou převládat převážně jednobarevné kytice, nebo kytice podobných odstínů, které nebudou narušovány dalšími barevnými prvky. Tento trend je velmi výrazně ovlivněn japonskou formou aranžování květin, která se nazývá Ikebana. Hlavním poselstvím aranžování podle Ikebany je s jednotlivými květinami zacházet jako s uměním. V tomto stylu jsou tak jednotlivé květiny stylizovány jednoduchým, ale stále přitažlivým a zajímavým způsobem. Mezi oblíbené druhy tohoto stylu patří například bonsaje a orchideje, proto můžeme očekávat, že zejména tyto dva druhy se stanou v následujících měsících opravdu populárními.

 

Rok 2021 bude květinám přát

Ať už vás některé z trendů zaujaly a chytly za srdce, nikdy nezapomeňte na fakt, že vaše preference a individualita by měla nadále vítězit mezi všemi populárními trendy. Protože právě vaše individualita tvoří ty nejkrásnější květinové kreace, které si můžete jenom představit. Vždy dejte do kytice nebo květinového aranžmá kus sebe a nezapomeňte na hlavní podstatu a poselství květiny, které tkví v radosti a spokojenosti.

 

Ať už budete následovat některý z trendů, nebo nikoliv. Květinová inspirace nezná hranic! Proto se nebojte kombinovat na první pohled nekombinovatelné a nechat tvořit vaši mysl a fantazii, právě díky tomu, že necháte proudit vaše myšlenky, si vytvoříte dokonalý personalisovaný styl, který nebude trendem pouze pro tento rok, ale naopak se z něj stane nesmrtelný trend.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé