Květinové aranžmá v kbelíku

Jak na květinové aranžmá: Kbelík místo vázy

Jak jste už pravděpodobně zjistili, květiny lze vystavit a naaranžovat do tolika různých tvarů, nádob a váz, kolik si jen dokážete představit. A ač to zní možná podivně i v takovém kbelíku nebo vědru květiny vypadají zkrátka dobře! Zmíněný kbelík nebo vědro jsou naopak ideálním kandidátem, pokud si přejete vytvořit ideální venkovský styling a přinést si tak i do svého domova, na zahradu či terasu trochu podzimu, pro které je tento styl ideální. Zároveň i pro tato netradiční aranžmá a dekorace nutně nepotřebujete být profíkem na květinové dekorace, vše co potřebujete jsou pouze květiny, vámi preferovanou nádobu, do které vaší aranžmá plánujete tvořit, fantazii a trochu zručnosti. To je vše, co vám zajistí dokonalé květinové aranžmá téměř do čehokoli. My vám v dnešním článku přiblížíme několik rad a tipů, kterými je se dobré řídit při tvorbě aranžmá do netradiční nádoby v podobě vědra či kbelíku.

Co budete potřebovat?

●     Růže (nejlépe v pastelových barvách)

●     Libovolné bílé květy (můžete zvolit například kopretiny nebo krémové gerbery)

●     Zelené chryzantémy

●     Zlatobýl

●     Zeleň dle vašeho výběru (klidně můžete zvolit listy ze zahrady, pro co nejpřirozenější vzhled)

●     Kbelík, kýblík, jakoukoli nádobu, co najdete u babičky na půdě

 

Jak na to?

První a základní pravidlo, kterého se chceme celou dobu držet, je aby naše aranžmá vypadalo snad co nejpřirozeněji. Přece jen se nejedná o žádné supermoderní aranžmá na zlatém podnosu, naopak díky úplně obyčejnému kbelíku, do kterého se plánujeme dekoraci připravit bychom se měli držet pravidla, čím přirozenější, tím lepší. Naopak naším aranžmá chceme doslova nabudit dojem, že jsme se jednoho krásného dne šli projít a natrhali krásné luční květiny, které nám pomohly vytvořit právě co nejvíce přirozené aranžmá.

Ještě předtím, než začneme se samotným dekorováním je nutné zkontrolovat, zda je naše nádoba vodotěsná. Pokud ne, musíme ji vyplnit jinou, nepropustnou nádobou, nebo vystlat nepropustným materiálem. V tomto případě bychom být vámi raději zvolili drobnější plastovou nádobu, kterou lze snadno uložit dovnitř kbelíku.

Poté do nádoby nebo kbelíku nalijte vodu a přidejte květinovou výživu, aby vaše kytky vydržely snad co nejdéle a měly zajištěnou kvalitní péči. Poté už můžete postupně začít přidávat jednotlivé druhy květin.

Začneme s růžemi, které je nutné seříznout pod co největším úhlem, aby mohly získavat dostatek vláhy. Výšku růží určete podle výšky kbelíku a rozložte je rovnoměrně po celé ploše.  Následně přidáme bílé květy dle vašeho výběru, které stejně jako růže seřízneme podle velikosti kbelíku tak, aby zbytečně nevyčuhovaly, nebo naopak nebyly příliš nízké.

K růžím a bílým květům poté přidejte zelenou chryzantému, která nejen že přidá celému aranžmá přirozený vzhled, ale navíc i díky svému roztomilému tvaru přidá také zajímavou texturu.

Na závěr přidejte jednotlivé stonky zlatobýlu libovolně do celého aranžmá a pokud jste se rozhodli i pro další zeleň, tu můžete umístit do krajů a do míst, kde vznikly drobné, nechtěné mezery. Zeleň tak krásně vyplní místa, které by jinak byly prázdné a dodá tak celému aranžmá požadovaný šmrnc.

 

Pamatujte, že při aranžování byste neměli přeplnit celý kbelík, nechcete přece, aby vaše výsledné aranžmá působilo přeplácaně, nebo snad jako nějaké náhodné uspořádání. Navíc pokud byste do kbelíku dali více květin než je třeba, velmi rychle to poznáte i na samotných květinách, jejichž listy by najednou byly zmačkané a působily by nezdravě. Pro zanechání co nejpřirozenějšího vzhledu se nebojte použít více zeleně, kombinace jednotlivých květin je zcela na vás a můžete zvolit zcela odlišné druhy. Důležité je, aby se váš výsledek líbil hlavně vám a aby vám výsledné aranžmá dělalo radost s každým pohledem.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé