Jakou květinovou vůni zvolit při nákupu

Všechno, co byste měli vědět při nákupu květinové vůně

 

Říká se, že si nikdy nebudete přesně pamatovat na kabelku, či značkové hodinky na vašem zápěstí, ale vůni z nich si budete pamatovat už navždycky. Ať už je to parfém, vůně kolínské, nebo toaletka, vůně vždy vypoví o vaší osobnosti více, než byste si vůbec dokázali představit. Mnoho lidí vám také poví, že se necítí dostatečně oblečení, dokud před odchodem z domu neudělají jeden z nejdůležitějších každodenních kroků, kterým není nic jiného, než nanesení vašeho oblíbeného parfému. Tyto drobné neviditelné doplňky, dokážou pořádně zamotat hlavu! A pokud jde navíc o nesmrtelné květinové vůně, toto pravidlo platí dvojnásob!

 

 Vůně mají dlouhou historii

A není tomu tak jen v dnešní době, například už samotná Kleopatra plnila svou loď růžemi, když cestovala za svým milým. Přičemž vůně růží dokázala vytvořit jedinečnou a nezaměnitelnou vůni a atmosféru, kterou nelze jen tak vyhnat z paměti. Za absolutní průkopníky ve výrobě parfémů jsou považováni Egypťané kteří věřili, že směs vůní dokáže v člověku vyvolat sexuální touhy. Květinové vůně zde mají svou zarytou tradici, ovšem proces jejich zpracování se podstatně změnil. Od jednoduché drcení lístků, skladování v oleji po dlouhá léta až po dnešní špičkové technologie. Dnes si květinové vůně můžete připravit klidně i vy sami doma, nebo stačí zajít do prvního nákupního centra, ve kterém rozhodně najdete alespoň jednu květinovou vůni, která vám bude vyhovovat. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, kolik květin je ve skutečnosti potřeba pro výrobu jednoho květinového parfému a k celkovému dotažení té perfektní vítězné vůně?

 

Vůně a její výraznost

Mezi nejoblíbenější vůně používané pro výrobu parfémů patří fialka, růže, jasmín, orchidej, lilie a karafiáty, ale také spousta dalších. Kolik ale kusů květin, je potřeba na výrobu parfému? Že si neodhadujete tipovat? Tak my vám to prozradíme! Na výrobu pouhých 15 mililitrů květinového parfému je potřeba až 660-700 kusů květin! Jedná se tedy o čerstvě trhané květiny, kdy většina z nich se dokonce trhá během noci! Protože květiny jako je například jasmín nebo růže, mají právě v nočních hodinách tu nejsilnější vůni. Květinové parfémy jsou velmi specifické, protože každá z květin má svoji jedinou a nezaměnitelnou vůni, kterou rozeznáte na první pohled. Proto je květinových parfému opravdu velké množství, někde stačí trochu ubrat, jinde přidat a hned vám vznikne naprosto odlišná vůně.

 

Různé druhy vůní

Mimo květinové vůně najdete v parfumeriích i vůně orientální, cypřišové, citrusové, dřevité či kožené, kdy každá z nich se liší v podílu jednotlivých složek. U největší skupiny, kterými jsou květinové vůně hlavní složku tvoří právě květiny, kdy se v nejvíce případech jedná hlavně o dámské vůně. Mezi nejznámější podskupiny poté patří květinově-ovocné vůně, květinově-orientální či květinově-aldehydové.

Orientální vůně jsou o něco těžší, než čistě klasická květinová vůně, obsahují totiž navíc složky jako je vanilka, kadidlo, santalové dřevo, skořici a ostatní koření. Cypřišové vůně v sobě naopak nesou výraznější složku dřevin a citrusové, jak už název napovídá, mají výraznou citrusovou složku, kterou může být například pomeranč, citron nebo limetka.

 

Nepleťte si parfém a toaletní vodu

Není parfém jako parfém a stejně tak toaletní voda není totéž co parfém! Hlavní a nezaměnitelnou složku parfémů jsou zejména esenciální oleje, které obsahují až 40 % objemu. Mají tedy nejvyšší podíl vonných látek v porovnání s ostatními, proto také vydrží nejdéle. Naopak parfémová voda má podíl esenciálních olejů pouze 5-15 %, proto je její výdrž podstatně nižší, a to něco kolem 2-3 hodin. A například všem známá kolínská obsahuje až 90 % alkoholu a v průměru kolem 10 % esenciálního oleje.

 

Hlava, srdce a základ parfému

Parfém je také složen ze 3 hlavních částí, které postupně po sobě nastupují po aplikaci parfému a patří mezi ně hlava, srdce a základ. Hlava, jinak řečeno také jako vysoký tón, je vůně, kterou cítíte ihned po aplikaci parfému a jeho vytrvalost je zhruba kolem 15 minut po nanesení. Po hlavě nastupuje srdce, neboli střední tón parfému, který je jemnější, má delší trvání a postupně vyprchává během následujících 2-3 hodin. Posledním tónem je základ, který prchá velmi pozvolna a to i několik hodin.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ALSTROMERIE + FREZIE

ALSTROMERIE + FREZIE

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ
ks ? 0 Kč

BABY

BABY

QUEEN

QUEEN

MADLA

MADLA

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

LOVE

LOVE

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

ALISA

ALISA

AMALKA

AMALKA

REBECA

REBECA

RŮŽE A SLUNEČNICE

RŮŽE A SLUNEČNICE

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Růže
ks ? 0 Kč

FREZI

FREZI

DAFNE

DAFNE

HERMIONA

HERMIONA

ZILI

ZILI

PERL

PERL

FREZIE + SANTINY

FREZIE + SANTINY

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

GOGI

GOGI

ZARA

ZARA

RUDY

RUDY

KOTI

KOTI

GANA

GANA

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE EUSTOMY

KYTICE EUSTOMY

KATRIN

KATRIN

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

ELISE

ELISE

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

SLUNEČNICE 1

SLUNEČNICE 1

VINSY

VINSY

ORANGINAS

ORANGINAS

SIDI

SIDI

TINSY

TINSY

HAPPYS

HAPPYS

KLERENS

KLERENS

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé