Jak vybrat květiny k svátku

Jak vybrat správnou kytici ke svátku

Máme to štěstí, že žijeme v České republice, kde alespoň drobná oslava našich jmenin není žádným překvapením, ani výjimkou, naopak hezkým gestem a důvodem proč se potkat s vašimi blízkými, zajít na kávu, nebo jen tak někomu udělat radost krásnou kytičkou. Jak už tomu bývá, květiny rozhodně nesmí u drobných, krásných událostí chybět a stejně tomu je tak i u svátků. Pokud se rozhodnete vašim blízkým darovat k jejich svátečnímu dnu právě kytici, je dobré zvážit její výběr. Právě pro tyto případy jsme pro vás připravili našeho drobného průvodce, který vám pomůže vybrat tu správnou a ideální květinu ke svátku naprosto pro každého.

 

Na velikosti nezáleží

Buďme k sobě upřímní. Oslava svátku neboli jmenin nepatří zrovna k velkým a významným dnům v roce nebo v našich životech. Ovšem i tak je dobré si tento alespoň trochu neobvyklý den něčím zpestřit a rozhodně s námi budete souhlasit že květina je a vždy byla správnou volbou, kterou nikoho neurazíte, naopak opravdu velmi mile potěšíte. Proto nemusíte nutně sahat po velkých, objemných kyticích, které jsou naopak vhodnější pro opravdu slavnostnější a významnější příležitosti, než je oslava svátku. Můžete zvolit drobnější kytku, která postačí k tomu, aby doslova rozzářila každý jídelní stůl a přinesla jiskru do očí svátečního oslavence. Hlavním důvodem věnování květin ke svátku by mělo být zejména předání radosti oslavenci a také příjemného pocitu, že jste si na něj vzpomněli. Většinou nikdo neočekává velké dary většina lidí v dnešní době řeší svátky pomocí sms zprávy nebo blahopřející zprávy přes sociální sítě, proto se nemusíte strachovat, že by menší kytici oslavenec neocenil, naopak se váš čin bude rozhodně výjimat!

 

U svátku jde zejména o gesto a vzájemný vztah

Květiny ke svátku jsou možná významějším gestem, než by se na první pohled mohlo vůbec zdát. Drobným dárkem v podobě květiny vyjádříte oslavenci že vám na něm opravdu záleží a že si ho ceníte. Právě tyto drobné činy posilují naše mezilidské vztahy a s největší pravděpodobností se vám bude chtít obdarovaný později odvděčit. Navíc sváteční květiny jsou ideálním prostorem proto, abyste ukázali jak vaše blízké dobře znáte. Volba květin do kytice je důležitou součástí celkového výběru. Vždy volte květiny ve veselých a pozitivních barvách a nejlépe takové, které víte, že váš blízký ocení a má je rád. Je vhodné také myslet a brát v potaz osobnost příjemce a sezónnost květin, která vám vždy ušetří nějakou tu korunku a navíc můžete podpořit místní dodavatele.

 

Nebojte se barev

Květiny ke svátku by měly být veselé a pozitivní, proto se opravdu nebojte různorodých kombinací, které by se pro ostatní příležitosti mohly zdát spíše šílené. Pokud chcete sdělit konkrétnější a důvěrnější zprávu vašemu příjemci, věnujte pozornost nejen jednotlivým druhům květin, ale také jejich konkrétním barvám, protože právě barva často nese symboliku a vyjadřuje vaše pocity a nevyřčené zprávy.

 

Jaké druhy zvolit?

Velmi očekávaná otázka na konec. Jaké konkrétní druhy květin tedy pro sváteční oslavence zvolit? Nejprve je dobré se zamyslet nad druhy, které má příjemce rád, pokud by to ale byly červené růže, věřte, že právě těm je v této situaci se lepší vyhnout. U růží však můžete zůstat, jelikož nabízí širokou škálu barev, které můžete využít a různě zajímavě kombinovat. V jarních měsících budou vhodnou a radostnou volbou například tulipány, které díky svému jednoduchému vzhledu a barevné paletě jsou skvělou volbou pro sváteční květiny. Nebojte se tedy veselé, barevné kytice složené z tulipánů. Další volbou jsou například lilie, frézie, gerbery, kopretiny v letních měsících veselé slunečnice nebo mečíky. Kytice ke svátku vám otevírá opravdu širokou škálu možností, proto se jí nebojte využít!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

LARA

LARA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

ELISE

ELISE

ELIZABET

ELIZABET

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé