Jak darovat květinu

Jak darovat květiny jako opravdový gentleman

Možná jste od různých žen několikrát slyšeli rčení, že muži nejsou dostatečně romantičtí. Ovšem muži však občas mají opravdu problém vyjádřit své pocity a proto se raději uchylují k romantickým přáním s věnováním, nebo naopak drahým šperkům, od kterých si slibují, že dokonale vyjádří jejich lásku a emoce za ně. Existuje však mnohem lepší způsob jak být romantikem a rozhodně nemusíte být milionářem, abyste si mohli dovolit vaše city vyjádřit dostatečně nahlas. A navíc u toho nemusíte říct ani slovo a dostanete každou ženu do kolen, to zní už docela zajímavě, nemyslíte?

 

V dobách, kdy dvoření se ženám nespočívalo pouze u posezení nad společným drinkem a diskutováním nad životem, ale naopak se jednalo o formální a důstojné úsilí mužů, získat srdce své vyvolené. V dřívějších dobách to byly zejména symboly, které byly hojně využívány k vyjádření pocitů a myšlenek, jež byly na dřívější dobu odvážné. Během viktoriánské éry se kolem předávání a přijímání květin vyvinul celý romantický jazyk. Všechno od typu a velikosti květu, až po způsob jakým byla kytice držena nebo prezentována se odráželo na celkovém významu a sdělovat tak gentlemanské pocity a záměry. Každá kytice obsahovala tajnou zprávu pro vyvolenou dámu.

 

V dnešní době se naopak věnování květin stalo poněkud klišé. Vzkříšení této viktoriánské tradice dodá život nečekané romantice a přinese zpět nenápadnost, tajemství a celkovou zábavu při námluvách. Dostaňte vaši dámu doslova do kolen, díky tomu, že jste výběru květin věnovali více pozornosti, než jen popadnutí první kytice, která vás čekala při cestě na pokladny v supermarketu. Staňte se skutečným gentlemanem a romantikem, který je snem každé ženy. Navíc se z obyčejného věnování květin může stát úžasná tradice, kterou si oba bez rozdílu rozhodně užijete. A věřte nebo ne, v očích žen budete za opravdového gentlemana.

 

Samozřejmě ale nejen muži, ale také ženy v dnešní době zapomněly na opravdový význam květin. Kupte spolu s květinami vaší milované i květinový slovník a jeho kopii si nechejte pro sebe. Je totiž opravdu důležité abyste oba používali stejnou symboliku květiny  a některé zdroje se mohou lišit. Poté, kdykoliv jí budete chtít znovu věnovat kytici, stačí nahlédnout do slovníku a zjistit, jakou tajnou zprávu dotyčné s konkrétním druhem květin posíláte.

 

Květiny mají různé významy a existují dokonce květy, které vyjadřují odmítnutí nebo například neopětovanou lásku. A to sdělit někomu, koho milujete asi opravdu nechcete. Proto vám nyní představíme alespoň částečný seznam významů jednotlivých květin, se kterými můžete začít.

 

●       Karafiát: Ukažte jí pomocí karafiátu vaši fascinaci, kterou ve vás vyvolává.

●       Chryzantéma: Chryzantémou oceníte vaše vzájemné přátelství a kamarádské vztahy.

●       Kopretina: Kopretinou vyznáte vaši čistou lásku.

●       Orchidej: Nese symboliku lásky a krásy.

●       Lilie: Symbolizuje čistotu a sladkost.

●       Růže: U růží je to poněkud složitější jelikož každá barva odkazuje trochu jiný význam. Červené růže mají význam romantické lásky, růžové růže jsou odkazem tajné lásky, žluté naopak přátelství. Bílá barva je u růží symbolem nevinné lásky a divoká oranžová symbolem vášnivých myšlenek.

●       Pomněnka: Pomněnku věnujte jako důkaz vaší pravé lásky a všech vzpomínek, kterých si neskutečně vážíte.

●       Nevěstin závoj: Pokud někomu přejete popřát štěstí pro významný den, zkoušku nebo jinou výzvu, nevěstin závoj je skvělou volbou pro tyto situace.

●       Kamélie: Význam kamélií se různí na základě barvy stejně tak jako u růží. Červené kamélie nesou význam vášnivého plamenu ve vašich srdcích, kdežto bílá barva u kamélií znamená rozkoš.

●       Fialový hyacint: Fialový hyacint zobrazuje smutek a vaši lítost, věnujte je ve chvílích, kdy se chcete dotyčné osobě upřímně omluvit za své činy, nebo slova, který litujete.

●       Oleandr: Zobrazuje krásu a milost.

 

Kdy darovat květiny?


Jakmile se zorientujete v jazyce květin, nastává čas věnovat květiny na základě jejich významu a konkrétní příležitosti. V další části tohoto článku přinášíme několik příležitostí a okamžiků, kdy budete mít ideální možnost zahřát vaši milou u srdce pomocí květin.

 

Narozeniny

Den, který patří pouze vaší milované a doslova vybízí k tomu, ji pořádně rozmazlit. A udělat tento již speciální den, ještě speciálnějším! Kytice květin je rozhodně tím správným krokem, jak zazářit.

 

Vaše výročí

Ženy milují výročí a rozhodně si na něm potrpí. Zároveň si také mnohdy vaše výročí spojují se svatbou. V tomto konkrétním případě nic nepokazíte tím, pokud jí koupíte kytici podobnou té, jakou měla na svatbu. Už samotný pohled na kytici přispěje k vlně hřejivých a romantických vzpomínek na tento významný den. Zároveň opravdu zazáříte a to jenom díky tomu, jak smyslně dokážete spojit výročí se vzpomínkami.

 

Valentýn

Téměř každá žena bude tvrdit, že na Valentýna nic nechce a tím pádem nic neočekává. Všichni ale víme, jaké ženy jsou a že toto tvrzení není tak docela pravdivé.. Pokud nechcete mít na svátek všech zamilovaných doma smutnou partnerku, rozhodně ji připravte překvapení v podobě krásné kytice čerstvě řezaných květin. Nemusí to být nutně červené růže, jak by si mnozí mohli myslet, naopak ji překvapte rovnou dvakrát originální valentýnskou kyticí!

 

Mezinárodní den žen

Kdy jindy oslavovat ženství a ženy, než v den, který je věnován pouze jim. Ukažte jí pomocí květin vaše uznání za to jak silné ženy umí být a jak moc ji obdivujete. Na ženy během jejich života čeká spousta výzev, které si muži neumí ani představit, proto jejich odvahu a dar, za to být ženou oslavte pomocí květin.

 

V nemoci a nesnázích

Pokud vaši partnerku skolila nemoc nebo se necítí poslední dobou nejlépe, květiny jsou skvělým způsobem jak jí můžete tyto nesnadné dny alespoň trochu rozjasnit. Navíc nic nerozveselí více, než nová energie v podobě čerstvých květin od muže, kterého miluje.

 

Květiny jako omluva

Pokazili jste něco a nechcete zažít dlouhé chvíle plné napjaté situace a ticha? Zachraňte to květinami a vyjádřete vaši upřímnou omluvu a lítost.

 

Překvapení!

V každém vztahu, zejména v těch dlouhodobých je skutečně důležité si udržet jiskru. Proto čas od času kupte vaší milované květiny, jen tak, bez důvodu. Moment překvapení je ten nejcennější, který můžete vůbec věnovat. A věřte nebo ne, neexistuje lepší způsob jak si přinést do společného domova lepší náladu a atmosféru, než nečekanou kyticí plnou čerstvých květin. 

 

Nyní už víte jak věnovat květiny vaší nejmilovanější a zároveň jak u toho zazářit. S květinovým slovníkem bude pro vás všechno jednodušší a věnování květin mnohem efektivnější a smysluplnější. Využijte květinového potenciálu nejvíc co to jde a využijte síly květin pro váš prospěch.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé