Co s vánoční hvězdou po Vánocích

Péče o vánoční hvězdu po Vánocích

Vánoční hvězdy jsou, jak už jejich název napovídá, oblíbené zejména během vánočních svátků, ovšem co mnoho lidí neví, že mohou vydržet hned několik sezón a nejen jednu! Nejčastějším důvodem, proč lidé nemají motivaci pěstovat vánoční hvězdy déle, je zejména kvůli jejich péči, která se může zdát opravdu náročná. Pokud se ale rozhodnete riskovat a zkusit vaši vánoční hvězdu udržet až do další sezóny, přinášíme vám v dnešním článku několik zajímavých a užitečných tipů, které vám mohou při vašem pěstování určitě pomoci. A při jejich dodržování si budete vaší vánoční hvězdy moci užívat až do další zimy! Pojďte společně s námi nahlédnout do tajů péče o vánoční hvězdu, které vám rozhodně pomohou odhalit některé z jejich potřeb.

 

 

Více světla

I přesto že povětšinou rostliny vánoční hvězdy vystavujeme v místech s minimálním světlem, je důležité ji několik měsíců držet ve světlejší části našeho domova. To znamená místnost s velkými okny, kudy proniká dostatečné množství denního světla. Místo v blízkosti okna je ideálním místem, ovšem pouze místem to nekončí, mějte na paměti také neméně důležité zalévání. Světlé místo a dostatek vody je tedy hlavním plánem pro měsíce únor a březen.

 

Čas na zastřihnutí

Aby vaše vánoční hvězda zářila i další prosinec, je potřeba ji trochu upravit a dodat tvar. Rozhodně se nebojte použít na vaši rostlinu ostré nůžky. Můžete ji dokonce ostříhat až do výšky 10 centimetrů a už o pár týdnů budete mít šanci spatřit, že vaše rostlina začala růst novými větvičkami a listy. I během této doby je důležité rostlinu udržovat dostatečně hydratovanou. Zkontrolujte, zda květináč ve kterém máte vánoční hvězdu má dírky pro odtok, nechcete aby se voda držela poblíž kořenů a aby v ní rostlina stála po delší dobu, to by mohlo zapříčinit hnilobu kořenů. Zvláště během této fáze dokážou být vánoční hvězdy opravdu citlivé, proto je dobré být opravdu opatrný a precizní při každém kroku.

 

Tmavší prostředí

Aby vaše rostlina začala znovu produkovat krásné květy během vánočního období, potřebuje takzvané období temna. V tomto období se rostlina začne připravovat na produkci nových květů. Co konkrétně znamená období temna? V této době by se mělo rostlině dostávat až 16 hodin tmy a to po dobu až 10 týdnů. Přijde vám to jako příliš? Ale ne, právě v tento čas se rostlina připraví na produkci nových květů, proto tuto fázi nechejte na období těsně 12 až 13 týdnů před Vánocemi, aby se rostlina probudila a začala kvést přesně v tento čas.

 

Kdy je čas na stříhání?

Po letní sezóně je dobré rostlinu zastřihnout a seříznou, zvláště pokud jste ji během letních měsíců nechali ve venkovním prostředí. Po létě je na čase ji přenést zpět dovnitř a zahájit 10 týdnů temnoty.

 

Pamatujte, že rostlina vánoční hvězdy není úplně nejlepší rostlinou pro začátečníky, kteří začínají například s pokojovými rostlinami nebo čas od času dostanou řezané květiny. Nicméně ani tato náročnost by vás neměla odradit od toho, aby jste to alespoň nezkusili. Máte na výběr, buďto můžete vaši vánoční hvězdu po sezóně vyhodit, nebo se alespoň pokusit o to, aby se jí u vás dařilo ještě o něco déle a když vám náhodou nevykvete, nic se neděje, pořád můžete na svátky pořídit novou. Za to ale když vykvete, můžete to považovat za malý vánoční zázrak, který rozhodně potěší! Zároveň je opravdu neuvěřitelně povzbuzující, když sledujete jak se vám rostlina během celého roku mění před očima a ve výsledku se vaše tvrdá práce na konci roku opravdu vyplatí. A pokud se vaše rostlina nedožije léta, můžete to další sezónu zkusit znovu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé